Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gojenie się rany po ropniu w piersi


Gość pola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam nadzieje ze na moje pytanie uzyskam wmiare konkretna odpowiedz mam taki problem ze obecnie przebywam za granica i na moje nieszczescie badz szczescie nabawilam sie ropnia w piersi mialam zabieg pod narkoza poczas ktorego zostalo wyczyszczone ponad szesc centymetrow ropy .Ijak by na to nie patrzec to nie jest problem bo juz tydzien jestem po tym jak wyjeto mi drenaz mam dobra opieke dwa razy dziennie przychodzi pielegniarka rano i wieczorem zmienia opatrunek i specjalna woda pucze rany po drenazu tzn mam dwie dziury na wylot piersi .A wiec teraz moje pytanie dodam ze nie goraczkuje rany dobrze wygladaja nie ma infekcji jak dlugo moze potrwac to plukanie czy zszyja mi te dziury zewzgledu na bariere jezykowa nie moge sie dokonca dopytac czy ktos zna taki przyklad i jak to wszystko sie odbywalo i ile trwalo cale to leczenie z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Jak dlugo moze potrwac to plukanie - Zależy czy stan zapalny się ogranicza, jaki jest wyciek z nacięć, z reguły to trwa około 2-3 tygodni przy prawidłowym gojeniu. Czy zszyja mi te dziury zewzgledu na bariere jezykowa nie moge sie dokonca dopytac - Rany na pewno nie zostaną zszyte, rany muszą się zamknąć powoli przez ziarninowanie od środka. Jeśliby zamknąć je za wcześnie wytworzyłby się ponownie zbiornik zakażony w sutku i doszłoby do wznowy ropnia. Trzeba wykazać się cierpliwością. Całkowite wygojenie trwa około 4-6 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×