Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwawienie z dziurki powyżej odbytu


Gość Jaymz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 15 lat, jestem chłopakiem i mam następujący problem, otóż od ok roku krwawi mi część tak jakby skóry powyżej odbytu na dolnej części kręgosłupa - na kości ogonowej. Mam tam taką jakby dziurę, z której wystaje takie coś gumiastego o długości ok 5 mm. Krwawi, leci jakiś przezroczysty płyn. Nie boli, ale obawiam się, że może to być coś poważnego, ten płyn tak dziwnie pachnie. Miałem to przez jakieś pół roku potem była przerwa, a następnie znowu się pojawiło. Proszę o pomoc. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

To zapewne torbiel krzyżowa (pilonidalna) z okresowo otwierającą się i zamykającą przetoką. Taka torbiel wymaga leczenia zabiegowego. Trzeba o tym problemie poinformować rodziców i udać się na konsultację do chirurga dziecięcego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilka pytań. Czy to coś co *wystaje* mogę sobie wyrwać? I jakie mogą być przyczyny choroby, dodam, że nie prowadze siedzącego trybu życia, jestem aktywny fizyczne, jestem szczupły i nie choruje na żadne inne choroby. Czy to może być spowodowane genami? Proszę o jak najszybszą odpowiedź. Dodam jeszcze, że ok 2-3 lata temu huśtałem się na pieńku od drzewa i nogi mi się powineły i upadłem prosto na kość ogonową. Bolała mnie około miesiąc i przestała. Nie wiem czy to istotne ale może... Proszę o jak najszybszą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×