Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zaparcia i wzdęcia oraz brzydki zapach z odbytu


Gość mala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku miesięcy mam bardzo krepujacy problem. Muszę uważać co jem dlatego ze gdy zjem troszkę więcej to na drugi dzień a nawet przez tydzień się mecze tzn. Mam okropne wzdęcia. Najgorsze jest to ze gdy wzdęcia ustana to nadal mam nie przyjemny zapach z odbytu, po prostu czuje brzydki zapach ode mnie przez pare dni. Bardzo mnie to dobija, myje się 2 razy dziennie i podmywam bardzo często. Mam częste zaparcia i nie reguralne oddawanie stolca, przewaznie co 3-4 dni a czasami raz na tydzien. Wspomne ze nie jem mięsa. Przeważnie jem jogurt z blonnikiem i dwie male kanapki na dzien. Pije tylko wodę i rumianek z mięta. Ostatnio schulam. Mam 22 lata i wazę 45kg. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, moim skromnym zdaniem powinnaś się udać po prostu do lekarza. I to natychmiast. *Domorośli chirurdzy* (czyli taki ktoś jak ja:)) niewiele Ci pomoże, musisz się skontaktować z lekarzem, żebyś przypadkiem sobie sama nie zaszkodziła. Idź po prostu do rodzinnego, on Cię pokieruje dalej do proktologa, tudzież alergologa, być może coś z florą bakteryjną w jelitach do końca nie gra. Możliwości jest milion... Musisz naprawdę to sprawdzić. Doraźnie może pomóc herbata z kopru włoskiego- niweluje w znacznym stopniu uczucie *balona* w brzuchu. Dodatkowo Colon C (z tego, co wiem jest w całości wydalany przez organizm, pomaga się wypróżniać) Wystrzegaj się tabletek na wzdęcia, one mogą Twój stan nawet pogorszyć... Ale przede wszystkim leć do lekarza. Koniecznie. :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×