Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przyczyna oddawania stolca z krwią


Gość Maria/Rysia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maria/Rysia

Od wielu lat cierpię na zaparcia. Stosowałam różnego rodzaju środki przeczyszczające, które po pewnym czasie z powodu ich coraz słabszej skuteczności zmieniałam. Skutkiem zaparć są hemoroidy, na które stosuję maść *Procto-glyvenol*. Od sierpnia ub. roku bardzo pomagał mi lek o nazwie *Colon C*. Wypróżniałam się prawie co dzień, z tym że, aby się wypróżnić stosowałam i do dzisiaj stosuję czopek *Aeskulanu*, który powoduje u mnie chęć oddania stolca. W październiku zauważyłam, że co jakiś czas oddaję stolec z krwią (ciemną). Badanie stolca na obecność krwi utajonej dało wynik ujemny. Wykonana w grudniu kolonoskopia (do kątnicy) wykazała, że kątnica, wstępnica, poprzecznica, zstępnica, esica, odbytnica są bez zmian. KT jamy brzusznej: wątroba, drogi żółciowe, śledziona, nerki nadnercza bez zmian. Węzły chłonne wzdłuż aorty brzusznej niepowiększone. Trzustka (którą miałam operowaną w 1999 r. z powodu guza) po częściowej resekcji - widoczny miąższ trzustki niezmieniony. Przewód Wirsunga nieposzerzony. Mam od kwietnia podwyższony poziom (całkowity) bilirubiny, który w listopadzie wynosił 1,94 mg/dl. (badanie wykazało że nie jestem nosicielem wirusa żółtaczki). Od czasu krwawień, które pojawiają się obecnie prawie przy każdorazowym oddaniu stolca czuję się dużo słabsza. Odczuwam to tym bardziej, że pomimo ukończenia 62 roku życia jestem sprawna fizycznie (uprawiam aerobic, wspinaczkę górską, jeżdżę na nartach i in.). Oddawany stolec posiada jasny kolor, natomiast oddany mocz bywa ciemny (nie wiem na ile jest to ważne). Bardzo proszę o poradę: co może być przyczyną występujących przy oddawaniu stolca krwawień, tego że jestem taka słaba i jakie ewentualnie dodatkowe badania przeprowadzić, które zdiagnozowałyby występujące dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Przy żylakach odbytu krew pojawiająca się na stolcu powinna być żywo czerwona. Jeśli w stolcu jest widoczna czarna krew znaczy, że została zhemolizowana w żołądku i tam może tkwić patologia. Radzę dodatkowo (po uzgodnieniu z lekarzem prowadzącym) wykonać gastroskopię celem oceny błony śluzowej żołądka i dwunastnicy. Pani żylaki odbytu także dodatkowo powinien zbadać chirurg ogólny lub proktolog (może oprócz żylaków występuje szczelina odbytu). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zaniepokojona mala

mam 17 latt i oidjakiegos czasuu oddaję stolcazkrwią towarzysząmi przy tym zaparcia co mam robic? czy moze byc to spowodowane bulimiana ktorą cierpie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam22 lata i od 3 dni oddaje stolca z krwia z czym to sie wiaze ? pytam poniewaz nie oddaje regularnie stolcow bo nie jem codziennie tylko wtedy gdy mam czas waze 50kg a wzrostu mam 165 boje sie ze to anemia a raczej poczatki czy to mozliew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jadwiga

od niedawna zauwarzylam krew w stolcu ále troche niepokoi mnie co bby to moglo byc mam zamiar isc do lekarza mam depresje od 5 lat biore psychotropy moze to jest przyczyna dziekuje jadwiga a mam 56 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×