Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ropne pryszcze na twarzy i swędzące, bolesne grudki na ciele


Gość emillie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio na twarzy wyskakują mi ropne pryszcze. Są dość bolesne i zawsze ropne, nie inne. Co mnie zdziwiło, to to że pojawiły się ostatnio też na klatce piersiowej. Natomiast na szyi wyskakują mi jakieś bolesne grudki, nie są to pryszcze, nie da się ich wycisnąć, są zaczerwienione i bolesne w dotyku. Do tego bardzo swędzi mnie skóra, głównie twarzy, ale też pleców. Kiedyś tak mocno się drapałam, że na twarzy zrobiły mi się brzydkie czerwone *placki*, wyglądało to jakbym czymś się poharatała. To samo wystąpiło na zgięciu ręki w łokciu i pod pachami. Teraz jeszcze nieraz odczuwam ten świąd, ale używam maści, która wydaje mi sie, że tylko łagodzi objawy a nie działa na przyczynę tego świądu, bo kiedy jej nie używam, to świąd powraca. Węzły chłonne mam powiększone na szyi i pod pachą, tyle przynajmniej wyczułam. Towarzyszy mi przewlekły kaszel i chrypka również, ale nie wiem czy to wszystko ma ze sobą jakikolwiek związek. Ostatnio czuję sie jakby wszystkie choroby się na mnie rzuciły i dawały nagle o sobie znać. Wydaje się jakby wszystko miały zupełnie inną przyczynę, ale tak naprawdę nie znam się na medycynie, dlatego też bardzo proszę o radę, bo nigdy wcześniej nie miałam takich problemów skórnych. Bywa to naprawdę mocno uciążliwe.. Bardzo dziękuję z góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×