Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Palący ból w pachwinie po wycięciu wyrostka robaczkowego


Gość boli1pachwina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość boli1pachwina

Witam, jestem tydzien po operacji wyciecia wyrostka. Wszystko goi się dobrze odzyskuje sprawność itd. Mam jednak jeden problem. Dzien po operacji zacząlem odczuwac w prawej pachwnie silny ból jakby przypalanie ogniem ktory promieniuje. Szczegolnie gdy spie musze unikac napinania miesni bo nigdy nie wiem kiedy moze mnie *trafic* taki prad. Wlasciwie sama blizna wyrostka juz prawie nie boli a pachwina jest nie do wytrzymania, bol pojawia się z nienacka. Uslyszalem dzisiaj na kontroli u lekarza ze to moga byc przeciete nerwy i albo sie odbuduja albo nie i nie da sie nic z tym zrobic. Bardzo prosze o informacje czy to napewno to i jesli tak czy ma to jakis znaczacy wplyw na przyszlosc i czy jednak mozna chociaz jakos wspomoc odbudowe tych nerwow poprzez diete cwiczenia lub podobne. Ile moze trwac taki stan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Tak właśnie. Ból może być związany z uszkodzeniem drobnych nerwów jakie powstały w czasie cięcia operacyjnego. To dość naturalne i często spotykane zjawisko pooperacyjne zwłaszcza w tak wczesnym okresie po zabiegu. Zazwyczaj regeneracja takich nerwów jest dość szybka i w większości przypadków wszystko wraca systematycznie do normy po około kilku tygodniach od zabiegu (góra 3-4 miesiące). Wspomagać można to dietą bogatobiałkową i uzupełnioną w witaminy z grupy B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×