Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kolejna operacja przepukliny pachwinowej


Gość Gabriela

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gabriela

Witam serdecznie. Na początku stycznia przeszłam zabieg plastyki przepukliny pachwinowej, lewostronnej, sposobem Shouldice*a. Krótko po zabiegu wyczułam jednak kolejny guzek. W trakcie konsultacji chirurgicznej okazało się, iź jest to przepuklina biodrowa. Przeszłam kolejny zabieg w trakcie której okazało się, że po porzednim zabiegu powstał krwiak. Dziś po powrocie ze szpitala znowu *wymacałam* guzek, w okolicach pachwiny. Pojechałam spowrotem do szpitala. Po konsultacji z lekarzem okazało się, że może to być kolejna przepuklina. Lekarz zalecił konsultację chirurgiczną w przyszłym tygodniu, kiedy mam umówioną wizytę na zdjęcie szwów. Czy jest możliwe, iż w tak krótkim czasie potrzebny jest kolejny zabieg? Zastanawiam się, czy nie powinnam zmienić szpitala/ lekarza. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Myślę, że dopiero chirurg przy zdjęciu szwów wyjaśni konkretnie co jest przyczyną powstałego guzka. Być może wcale nie jest to jakaś nowa przepuklina tylko np. krwiak, który nie uległ całkowitemu wchłonięciu lub jakiś zbiornik płynowy w przestrzeni rany pooperacyjnej. Wszystko wytłumaczy chirurg i zaleci odpowiedni dalszy sposób postępowania. Wątpię, że w tak krótkim czasie po operacji powstała kolejna przepuklina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×