Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Śmierdzący płyn z odbytu a stomia


Gość chybaJa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Proszę wybaczyć że nie przeglądałem kilku tysięcy pytań ale wydaje mi się że sprawa jest nagląca a w mojej okolicy są prawdopodobnie tylko znachorzy.. Osiem lat temu miałem usunięte całe jelito grube. Kilka miesięcy po operacji z odbytu poleciało trochę rzadkiego kału, zadzwoniłem do chirurga który mnie operował i dowiedziałem się że pozostały odcinek jelita musi się oczyścić i że to dobrze. Oczyścił się i nic podobnego nie miało miejsca przez te wszystkie lata. Dwa tygodnie temu puściłem strasznie bolesnego bąka z kleksem ale pomyślałem że podczas kompieli dostało się trochę wody z mydłem którą wydalę i będzie spokój. Wydalałem przez trzy dni po czym poszedłem do lekarza i zarejestrowałem się do chirurga. Przez 10 dni nić się nie działo aż zaczęło i to fest..W tej chwili trwa to trzeci dzień i wylatuje ze mnie co najmniej pół litra dziennie strasznie śmierdzącego brązowego płynu.. Przedwczoraj było pogotowie. Sanitariusz pomacał brzuch stwierdził że jest miękki a ja nie gorączkuję więc nie na zagrożenia życia ale zadzwonił jeszcze do chirurga który(o zgrozo!) powiedział że to normalne(współczuję jego pacjentom, czy też raczej ofiarom). Moję pytanie brzmi: Czy u stomika zapalenie otrzewnej będzie miało takie same objawy skoro ten płyn z otrzewnej ma ujście? I jeśli tak to co to za płyn i skąd się go tyle bierze(Tyle znaczy corac więcej). Do mojej wizyty u chirurga zostały dwa dni a boję się że to będzie ten dla którego jest to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam *Chybaja*, nie pojmuję dlaczego czekasz tak długo z wizytą u lekarza, ja na Twoim miejscu sama bym się zgłosiła do szpitala, nawet bez skierowania. Ten chirurg to chyba nie ma nic wspólnego z medycyną .......to nie lekarz. Wg.mnie nie jest normalne żeby z *tyłu *leciało (może się czasem trochę bezbarwnego, bezzapachowego śluzu wydalić) z kawałka jelita, które jest nieczynne, {rozumiem że nasz stomię załozoną}. A nie przyszło ci do głowy,że może dzieje sie coś złego z tym pozostawionym kawałkiem jelita, jakiś proces rozrostowy albo stan zapalny, to Twoje zdrowie, czemu dałeś się tak zbyć .... pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×