Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Impuls od gardła do głowy i omdlenie


Gość Judyta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja siostra dziś zemdlała. Dodam, że ma 16 lat. Wcześniejsze omdlenie już jej się zdarzyło, lecz tym razem było gorzej ponieważ przed omdleniem zrobiło jej się słabo, a wcześniej jak mówiła, od gardła do głowy przeszedł jej taki jakby *impuls* usiadła na krześle i pamięta tylko, że od dołu oka zaczęło jej robić się czarno. Wykrzywiło jej twarz, a cała tak jakby zdrętwiała, potem osunęła się na ziemie i cała blada się zrobiła. Bardzo się martwimy o nią z mamą, wcześniej zdarzyło jej się zemdleć, ale po 1 minutach było wszystko w porządku. Zasięgnęłyśmy porady lekarza pediatry, lecz ja się obawiam, ze oni mogą zbagatelizować nasze *błahe* problemy.. czy ktoś mógłby pomóc w jakiś sposób? Chodzi mi o jakieś praktyczne porady: - co zrobić jak znów się to stanie Planujemy również pójść z siostrą na badania to musowo EKG i EEG ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Taka sytuacja kliniczna w pełni wysuwa podejrzenie padaczki i to uogólnionej. W tej sytuacji radziłbym skonsultować się z neurologiem. Zapewne będzie konieczna hospitalizacja z pełną diagnostyką (np. TK głowy lub rezonans oraz EEG). O wszystkim zadecyduje neurolog po bezpośrednim zebraniu wywiadu i badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Zasugerujemy to naszemu lekarzowi rodzinnemu, a potem postaramy się o badania, które chyba i tak będą konieczne. Chciałam tylko się poradzić, bo jak wiadomo wszystko sie okaże po uprzednim spotkaniu z lekarzem specjalistą. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×