Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tępy ból jąder i powiększenie powrózka nasiennego


Gość bbbaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 20 lat i od jakiegoś czasu pewne problemy z jądrami. Sprawa wygląda tak, że pewnego dnia poczułem ból jąder. Nie był jakiś silny, ale nasilal sie i pewnego dnia bolało już dość mocno. W następnych dniach jednak sie zmniejszył. Przy okazji wyczułem małego guzka na prawym jądrze. Poszedłem do urologa, który stwierdził u mnie żylaki powrozka nasiennego i kazał brać diohespan max. Zalecił również usg. Badanie usg wykazało że ten guzek to jakiś wlokniak, brak żylaków powrozka nasiennego oraz małe pomniejszenie lewego najadrza, jak stwierdził radiolog-w skutek przebytego stanu zapalnego. Wybrałem sie z tymi wynikami do urologa, ponieważ tępy ból i dyskomfort dalej występował. Lekarz kazał kontrolować to zwloknienie oraz stwierdził ze bóle mogą występować w wyniku jakichś powikłań po przebytym stanie zapalnym (który z resztą musiał być dość słaby skoro juz go nie ma). Zalecił branie przez jakiś czas tabletek przeciwbólowych i powiedział ze mają działanie przeciwzapalne, więc bóle powinny ustąpić. Jednak bóle po ponad tygodniu nie ustąpiły ani trochę, są dalej takie same, lekko pobolewa lewe jądro, promieniuje na okolice. Do tego jest wrazliwe bardzo. Nie boli cały czas, zaboli i przestanie, ale jednak niepokoi. Dodam jeszcze ze ten powrozek nasienny (taki sznureczek przyssany do lewego jądra po lewej stronie-to chyba to) jest troche powiększony i boli jak go dotykam. Moje pytanie brzmi, co to może być skoro żylaki zostały wykluczone w badaniu usg i co z tym dalej robić? ? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam bardzo podobny problem i podobne spostrzeżenia lekarzy,tyle ze bol był i jest a ja nadal nie wiem jaka jest tego przyczyna najwieksza różnica to chyba taka ze bol dotyczy prawego jądra , i trwa to juz ok.3lat :/ tez proszę o odpowiedz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×