Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nasiona w kale, swędzenie i pieczenie w okolicach odbytu


Gość Adrian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podczas wypróżniania i podtarciu się, na papierze widnieją małe kawałki ( nasiona? ) czegoś w miarę twardego. Są trójkątne o obłych kształtach. Dodam iż czasami swędzi mnie odbyt i kiedyś piekło podczas podcierania się. Normalnie się odżywiam, problemów z wydalaniem brak. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Trudno określić. To zapewne jakieś niestrawione części pokarmu. Trzeba sobie przypomnieć co Pan jadł. Ewentualnie stolec można dać do analizy zawartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma powodu do niepokoju, nasiona jak i wiele innych rzeczy nie sa trawione w całości, są wydalane z kałem. Podobnie jak np kukurydza czy grzyby, które np ze mnie wychodzą w zupełnie niezmienionej postaci :) A pieczenie i swędzenie może być od zwykłego podrażnienia, w razie konieczności i nasilenia bólu można zastosować np maść posterisanH (bez kortyzolu) lub l3prurigo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ANNA  MARIA

ja tez tak mialam przez kilka dni male biale nasionka sa w oslonce a po nacisnieciu oslonki w srodku jest male nasionko od ponad dwoch lat nie jem zadnych nasion wszystkie posilki sa papkowate poza chlebem i gotowana marchewka bardzo uwazam to co jem oz do przesady mam bole po oddaniu stolca skurcze pieczenie swedzenie bole trzymaja mnie przez caly dzien dopiero gdy sie poloze spac wezme tabletke na spanie Stilnox i tabl.przeciwko lekowa Lexomil czasami przeciwbolowa polski odpow. APAP paracetamol bole mijaja po przebudzeniu mam skurcze w nadbrzuszu i twardy brzuch prosze mi odpowiedziec co mi dolega 2 i pol roku stracilam meza bardzo przezywam Jego smierc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×