Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podwyższony ALT i GGTP


Gość Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 27 lat 184 cm wzrostu i 88 kg wagi. W czerwcu 2013 roku robiąd badania kontrolne wyszedł mi podwyższony ALT - 80. Lekarka zleciła cały szereg badan wątrobowych i na żółtaczki plus USG jamy brzusznej - wszystkie badania były wporzadku oprócz ALT -80 i GGTP -160 oraz powiekszonej sledziony 131mm. W grudniu zrobiłem równiez badania na cholesterol i Trojglicerydy. Cholesterol 220 Trojglicerydy 360 oraz powtórzyłem badania na ALT i GGTP które wyszły praktycznie bez zmian. Po zastosowaniu diety(nie dłuzej) oraz stosowania ostropestu plamistego, dziś moje wyniki to ALT -71 GGTP- 140 Cholesterol 221 i Trojglicerydy 290. Chciałbym zapytac, co może byc przyczyna złych wyników watrobowych ponieważ zostały już wyczerpane wszystkie standardowe badania. Alkohol spozywam w srednich ilosciach, głownie weekandowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Szymon, nie ma jednej jasnej odpowiedzi na twoje pytanie, ale z pewnością powinieneś zrezygnować całkowicie z picia alkoholu, nawet tego weekendowego, to wtedy będzie można wykluczyć te przyczynę. Ja z zawodu jestem laborantka med. i widziałam wiele takich wyników, i jeszcze gorszych. powinieneś jeszcze wykonać USG jamy brzusznej, badanie krwi na HBs, i HCV,fosfatazę zasadową,białko, albuminy i układ krzepnięcia. Wprowadź dietę: wyklucz tłuszcze zwierzęce, smażone i pieczone potrawy, unikaj tłustego mięsa,zjadaj więcej ryb, drobiu i warzyw i owoców. DIETA JEST BARDZO WAŻNA. lek sylimarol lub nasiona ostropestu stosuj, nie zaszkodzą a powinny pomóc. Myślę ze moje rady powinny coś pomóc ale trzeba być konsekwentnym. Jeżeli nic się nie zmieni po miesiącu to przede wszystkim powinieneś się skontaktować ze specjalistą HEPATOLOGIEM. moze jest inna przyczyna tych podniesionych wyników. PROSZĘ NIE LEKCEWAŻ SWOJEJ WĄTROBY TO CUDOWNA MASZYNA ALE STANIE JAK SIE O NIĄ NIE DBA pozdrawiam powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha, zapomniałam, wg. mojej wiedzy takie wyniki jednak wskazują że twoja wątroba bardzo żle znosi alkohol, szczególnie świadczy o tym mocno podniesione GGTP, to moze być przewlekły stan zapalny. ...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×