Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nagłe pojawienie się guza na potylicy


Gość kuaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, Mam 24 lata. Wczoraj wieczorem, zupełnie niespodziewanie poczułam ból z tyłu głowy - na kości czaszki w części potylicznej. Ból był taki, jakby w coś się uderzyła, jednak do niczego takiego nie doszło, więc guz pojawił się nagle i bez przyczyny zewnętrznej. Guz ma około 2-3 cm średnicy (kształt jak duże ugryzienie komara), jest twardy i boli przy dotyku. Natomiast przy ruszaniu głową odczuwam ciągnący ból. Nie mam bólu głowy, ani zawrotów czy mdłości, po prostu odczuwam ogromny dyskomfort, bo momentami ból promieniuje nieco niżej do karku. Bardzo martwię się co to może być, proszę o poradę co to może być i do kogo powinnam się skierować? Pozdrawiam serdecznie i dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Radzę w tej sprawie w pierwszej kolejności udać się do lekarza rodzinnego. On po bezpośrednim badaniu wyjaśni czym może być ta zmiana i jakie powinno być w tym względzie dalsze postępowanie. Przyczyn pojawienia się guza i możliwości czym jest ten guz jest wiele. Może to powiększony węzeł chłonny, może kaszak, może jakiś ropień, może silnie zmieniona miejscowo tkanka podskórna. Trudno określić bez bezpośredniego badania. Być może konieczne okaże się wykonanie dodatkowych badań np. USG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×