Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żylaki powrózka nasiennego i torbiel jądra


Gość Remik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam parę pytań dotyczących żylaków powróżka nasiennego i torbieli otóż na lewem jądrze w górze jądra na szczycie mam taką miękka narośl przylegającą ( przyrośniętą) do jądra o długości może z 2 cm , ta narośl przy intesywnym dotyku (macaniu) sprawia ból jądra wraz z takim promieniowaniem na podbrzusze czy może być to torbiel ? oraz jak wygląda zabieg usunięcia torbieli ? jakie szwy są zakładane na mosznę jakieś rozpuszczalne ?oraz wyczuwam zgrubienie na żyłach powyżej jadra tak jakby były to żylaki czy można wykonać zabieg usunięcia torbieli oraz podwiązanie żylaków jednocześnie ?( w jednym zabiegu ) Serdecznie Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*czy można wykonać zabieg usunięcia torbieli oraz podwiązanie żylaków jednocześnie ?* Jest to chyba mozliwe. Metodą laparoskopową. Torbiele jak same z siebie nie sprawiają bólu to raczej sie ich nie rusza, chociaż jak rosną i pobolewają to powinno się. Operacja a bardziej zabieg nie jest skomplikowana, jesli zostają po niej blizny to bardzo delikatne. Zawsze można kupić maśc na blizny i tez pomoże. Wykonaj USG bo ten torbiel to może byc stan zapalny najadrza. Powinni to wykryć od razu. Powiedz lekarzowi o tym że cię to boli. Przepisze zapewne antybiotyki na zapalenie ale od czegoś trzeba zacząć. To zgrubienie żył nad jądrem to zapewne zylaki, sam mam takie coś. Zauważ czy przy ciepłej kąpieli nie powiększają sie te żyły jeszcze bardziej. Trzymaj się !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×