Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany włókniste oraz guzki w płucach


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 19 lat niedawno jakiś miesiąc temu przeszedłem poważny wypadek komunikacyjny trafiłem na 2 tygodnie do szpitala prosze o wypowiedz na temat moich wyników w badaniu tk nad szczytem płuca lewego uwidoczniono komore odmy opłucnowej o grubości do ok 21mm w płatach obu płuc araz w płacie górnym płuca lewego uwidoczniono obszary zlewajacych sie zageszczen miaższowych odpowiadajace najpewniej stłuczenią miaższu płucnego. w obrebie tych obszarów zwłaszcza w płucu lewym(ale także pojedyńcze obwodowo w seg 6 płuca prawego) widoczne sa torbiele najpewniej pourazowe najwieksze o średnicy 14mm. serece i aorta nie wykazuja zmian przepona gładka wolnego płynu w jamach opłucnowych nie uwidoczniono na oknie kostnym wieloodłamowe złamanie wyrostka mieczykowatego. Taka diagnoza została postawiona w szpitalu w chwilach zaraz po wypadku... Miesiąc potem poszedłem na kontrolną tomografie komputerowa wyniki były nastepujace guzek gestości ok 16j.H nie ulegający wzmocnieniu kontrastowemu wym 13x7 w segmecie 1/2 płuca lewego , poniżej niewielkie zmiany włukniste oraz mikro guzek. kolejny guzek o podobnym charakterze i gładkich obrysach wym 15x11mm w segmecie płuca 6 lewego po za tym zmian patologiczynych w obrebie płuc nie stwierdzono nie uwidoczniono powiekszenia węzłów chłonnych w obrebie śrudpiersia i wnek łucnych aorta piersiowa prawidłowa wieloodłamowe złamanie wyrostka mieczykowatego mostka... Teraz moje pytanie brzmi jak interpretować te wnioski czy to naturalne że w miejscu po uderzeniu zrobił sie guzek który sie goi . Czy to może być rak ?. Dodam iż byłem prywatnie u pulmologa i ten powiedział mi żeby czekać i skontrolować to za jakiś czas bo to raczej nic groźnego Prosze o wasze opinie na temat tej sprawy czekać czy coś z tym robić prosze o szybka odpowiedz jak wcześniej pisałem mam 19 lat nie chciał bym zachorować na raka dodam do tego że nie pale a mój ojciec zmarł jakiś rok temu na ta chorobe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×