Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uczucie niepełnego wypróżnienia i swędzenie odbytu


Gość Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zdaję sobie sprawę że było to wałkowane już nie raz, a ja przeczytałem chyba cały internet... :) Rzecz w tym, że jakieś pół roku temu miewałem uczucie niepełnego wypróżnienia oraz swędzenie, ale minęło to po kilku dniach. Jakieś 3 miesiące temu, podczas twardej defekacji, pojawił się lekki ból a przy kolejnych śluz z krwią, a także smużki krwi na stolcu, po wypróżnieniu uczucie ruszania się czegoś, łaskotania, świądu. Na początek aesculam, który tylko coś łagodził ale nic nie naprawił, potem czopki, które też jakby działały tylko w trakcje zażywania, a także diosmina, nic nie pomogło więc wizyta u lekarza, najpierw ogólny, potem chirurg - olewka totalna* to wizyta prywatna u proktologa, badanie per rectum i jedyne co stwierdzone to lekko powiększony gruczoł krokowy, ale dostałem alantan i maść proktosedon, na dwa tyg. Po tym wszystkim, gdzie trzymam dietę i stolec jest miękki nie mam żadnych objawów oprócz parcia na stolec i jakby nieczystości, obtarcia po wypróżnienia, uczucie potęguje się po kolejnej defekacji i podczas chodzenia (siedzenie coś odczuwam, leżenie nic). W moim odczuciu trochę się polepszyło, ale jednak nie całkiem, i stąd moje pytania: 1. Czy mogę spróbować jeszcze jakiś maści/czopków, jeśli tak to przez jak długo i jakich (chciałbym coś mocnego) 2. Warto robić rektoskopie ? Przyznam szczerze, że wcale mi się nie uśmiecha to badanie.. Z góry dziękuje za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Wszystkie środki farmaceutyczne o mocniejszej skuteczności w przypadku żylaków odbytu, a takowe zapewne u Pana występują można kupić na receptę (np. stosowany już przez Pana Proctosedon). Można jeszcze raz z Pana problemami udać się na kontrolne badanie do proktologa. W chwili obecnej nie reprezentuje Pan jakiś konkretnych objawów, które mogłyby wymagać jakiegokolwiek leczenia. Co do rektoskopii też nie ma Pan wskazań skoro nawet proktolog takiego badania nie zalecił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×