Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niewydolnośc żylna a badania USG Doppler


Gość ela1974

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc wszystkim Chciałabym sie poradzic Was odnosnie badanie, tzn zwteirdzenia niewydolności żył i zylaków, ostnio zauważyłam u siebie lekko wystajace zylki na lydkach, obawiam się że może to byc początek żylaków ( chciałabym dodac że mogę byc obciążona genetycznie poniewaz moja mama i babcia miały żylaki), ostatnio wyczytałam że można poddac się badaniu w celu zdiagnozowania ich. Z tego co wiem to badanie USG może w tym pomóc ( podsyłam link gdzie to wyczytałam http://modanaurode.pl/html/przyczyny_powstawania_zylakow_.html ), moje pytanie czy wykonawal ktoś takie badanie i czy jest ono w 100% jednoznacznie określające dolegliwośc i gdzie można je wykonac, bo z tego co jest opisane w/w artykule to robia to prywatne kliniki, a czy mozna to zrobic w publicznej placówce ( ponieważ w mojej miejscowości nie ma takich klinik ) i czy takie badanie można zrobic na NFZ, jeśli tak to gdzie, a jeśli nie można to ile mniej więcej może ono kosztowac? Bardzo proszę o informacje, będę bardzo wdzięczna i z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam Elżbieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

To USG Doppler żył kończyn dolnych. Na ten temat można sobie poczytać na stronach: http://kobieta.onet.pl/zdrowie/profilaktyka/doppler-zagladanie-do-tetnic-i-zyl/1jxwk http://aestheticvein.pl/a1196942181pol-USG-Doppler-zyl.html Można wykonać to badanie w ramach NFZ, też prywatnie (koszt około 100 zł). Wykonuje się te badaniach w pracowniach USG i najczęściej to badanie wykonują radiolodzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Elżbieta

Wielkie dzięki za odpowiedz. W sumie 100 zł to kwota do *przełkniecia* ale skoro piszesz że przez NFZ tez można, to pewnie z nfz-etu skorzystam o ile jak to u nich zazwyczaj jest terminy będą mieli za 2 lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moje wyniki usg wk dolnej prawej poszerzona wsm bez cech niewydolnoscizastawkowej poszerzenia zyl splywu i niewydolnych perforatorow po stronie lewej niewydolna wsm z niewielkim refluksem ok 1,2 sposzerzeniem pnia do ok 5 mm oraz pojedyncza poszerzona zylasplywu w podludziu , przysrodkowo bez niewydolnosci perforatorow naczynia poddaja sie uciskowi , bez zakrzepicy , obrzeku i zmian w dolach podkolanowych prosze o pomoc lub porade medyczna mam skierowanie na zabieg zgory serdeczniejo dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×