Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz na udzie


Gość Agnieszka z Kutna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka z Kutna

Witam. W niedziele miałam wypadek samochodowy, w jego wyniku mam stłuczone całe prawe udo, jest to jeden wielki siniak, a dzisiaj zauważyłam niewielki 3-4 cm guzek, jest twardy i przy naciskaniu boli. Czy to może być w wyniku obicia i sam zejdzie? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to efekt stłuczenia - krwiak. Najlepiej smarować żelami z heparyną (np.Lioton 1000). Jednak jeśli guzek nie zniknie do tygodnia skonsultuj się z lekarzem. Może to *przepuklina* typu mięśniowego czyli na skutek urazu powstał ubytek w powięzi, przez który wydostają się mięśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka z kutna

Tylko ten guzek nie jest siny, naokoło niego jest siniak a on jest normalnego koloru skóry. Jutro pójdę do chirurga, mam nadzieje, że się na tym rozpoznają, bo bardzo mnie to martwi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od około 2 miesięcy zauważyłem, że mam na udzie taką małą niebolesną grudkę która nawet nie była czerwona ani nie bolała. W ostatnim czasie bardzo się powiększyła, jest czerwona co widać na zdjęciu no i trochę boli przy dotyku. Czy wie Pan co to może mniej więcej być? Poniżej link do zdjęcia : http://yfrog.com/4bzdjcie0337ej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam ten sam problem , trenuję sztuki walki i dostałem cios na biodro , miałem wielkiego siniaka , lecz kolorki już prawie znikły ale martwi mnie że jak przejadę ręką to czuję stwardnienie pod skórą w miejscu gdzie jest owy siniak. Tak jak dotykam to wydaję się szerokości około 1 cm i jest długi i jakby okrągły coś w stylu jakiejś rurki. Nie odstaje od skóry jest tylko wyczuwalny pod nią , i nie odczuwam zadnego bólu dotykając czy naciskając czy nawet delikatnie uderzają. Nie wiem czy to samo zniknie czy musze gdzieś z tym iść. Prosze o jakieś rady. Dodam że mam to już 2 tydzień prawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam guz na tylnej części uda(trochę nad zgięciem w kolanie) odchudzam się i ćwiczę treningi cardio oraz siłowe. Wcześniej tego nie zauważyłam i mnie nie bolało , jednak od pewnego czasu zaczęłam to odczuwać , szczególnie boli przy dotykaniu. Czy to coś poważnego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez miałam taki twardy guzek*jak dotykałam mocniej był wyczuwalny i czasem bolał.Trzy tygodnie temu się uderzyłam dokładnie w niego.Cale miejsce było opuchnięte ,bolące i czerwone .poszłam do chirurga ,zlecił usg i ślad po guzku chyba znikł ale utworzył się krwiak który pękł i wycieka z niego stara ropa z krwią teraz już mniej boli. Dziś mam chirurga i się bardzo boje tej wizyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mądry człowiek

Cześć mam dla was dobrą rade dla tej strony radze z niej jak najszybciej wyjść bo to co ty usłyszałem to jedne wielkie bzdury byłem u lekarza bo ludzie mówili mi że to nowotwory różnego rodzaju. Przestraszony poszedłem do lekarza a on powiedział mi że to krwiak który jest od zwykłego uderzenia kilka dni temu. A ,,Rak** zdarza się na jakieś tysiąc lat . Więc jeżeli chcecie sobie pomóc to pójdzcie sami do lekarza i nie panikujcie bo nawet jeżeli to coś poważnego Internet wam na to nie odpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×