Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twardy bolesny guzek z tyłu głowy


Gość Aleksandra

Rekomendowane odpowiedzi

Jej... mam to samo... Mam 15 lat. Jakieś pół roku temu pojawiły się ok 4 bolące guzki z tyłu głowy- 2 większe i dwa mniejsze niemal na szyi. Dermatolog stwierdził powiększone węzły chłonne. Brałam lekarstwa i rzeczywiście pomagały. Teraz jednak kilka dni temu znów się zaczęło- stare guzki zaczęły boleć i pojawiły się nowe- w okolicach za uszami. Dzisiaj zauważyłam jeszcze jednego- po prawej stronie, kilka centymetrów nad czołem. Boli. Nie wiem do jakiego lekarza mam się udać... opuściłam przez to już dużo zajęć w szkole... Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j mam jakby guzki w dolnej tylnej części głowy i to są raczej jakieś węzły, ale ten po prawej stronie ostatnio się powiększył i boli przy dotknięciu. Miałam kiedyś taki guzek w szyi- okazał się zapaleniem ślinianki. Ale głowa to jednak głowa więc się nie pokoję. Pójdę z tym do lekarza, ale nie wiem czy żeczywiście powinnam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszy raz miałam taki bolesny guzek kilka lat temu. Na zajęciach z anatomii spyałam wykładowczyni co to moze być i stwierdziła,z ę w tym miejscu jest węzeł chłonny i może być powiększony. Od tego czasu miałam takie guzki kilkuktotnie - zawsze za uchem na lini włosów. Przeważnie potem choruję, więc myślę, ze to rzeczywiście powiększony od infekcji węzeł chłonny. Zdarza mi się to też przy przemęczeniu. Po kilku dniach samo mija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mialam ten problem.. mialam maly guzek po prawej str glowy. Bolala mnie cala glowa a pozniej tylko kolo guzka.. Bylam u jednego chirurga powiedzial ze to kaszak */ Moi rodzice jednak powiedzli ze sprawidzy jeszcze raz u innego lekarza... Poszlam i okazalo ze to guz!.. strasznie sie wystarszylam.. usuneli mi go. Czekam na sciagniecie szwow. Zabieg nieprzyjemny ale dalo sie przezyc. WIec jak ktos ma cos podobnego od razu do lekarza idzcie! Sprawdzcie to!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karolina

witam u mnie podobnie od dwóch dni wyczuwam ból przy dotknięciu za prawym uchem zaraz za linią gdzie zaczynają się włosy*( wyczuwam również guzek, którego wcześniej nie zauważyłam.. przechodzą mnie czarne myśli i najgorsze już pisze scenariusze, bo nigdy nie cierpiałam na podobne schorzenia a guzek wiadomo kojarzy się większości tylko z jednym*|(( czytając wasze komentarze trochę sie uspokoiłam,bo faktycznie ostatnio brało mnie małe przeziębienie ale przeszło jakoś a ponadto ostatnio byłam przemęczona prosze pomożcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nefertidi

Mam to samo co Wy... wczoraj wieczorem przy czesaniu zauważyłam bolesny guzek za uchem trochę głębiej za linią włosów. Spanikowałam zwłaszcza że dziś rano wyczułam kolejnego na karku tylko że ten nie boli. Dzięki Wam wiem że nie tylko mi się to zdarzyło a myślałam że nic nie znajdę na ten temat w necie. Jak najszybciej wybieram się do lekarza i liczę że - tak jak pisze większość - to nic poważnego... Miałam ostatnio problemy z zębami, straszny ból i zapalenie miazgi które już prawie wyleczyłam więc może to uzasadnia te guzki? Podstawa to szybka diagnoza lekarza i nie zamartwiać się. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem po usunięciu guzka, który był na głowie. Lekarz nie wypowiedział się co to za guz. Muszę czekać na wynik histopatologiczny. Czy też mieliście to badanie? Zaczyna mnie to przerażać bo nikt nie pisał dotąd o wysłaniu guza do badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam na imię Gosia i mam 15lat. Ja mam od urodzenia taki guzek w okolicy czaszki potylicznej on mnie nigdy nie bolał więc lekarz rodzinny stwierdził, że nic nie należy z tym dalej robić. Jednak od jakiegoś pół roku boli mnie to przy dotknięciu i nawet jeśli nie dotknę. Dostałam skierowanie do chirurga a on skierował mnie na tomograf głowy. Z wynikami udałam się kolejny raz do chirurga i on stwierdził, że to jest kostniak i należy go wyciąć ale muszę się skonsultować z neurochirurgiem w Poznaniu, ponieważ on sam nie chce podejmować tej decyzji. I w czerwcu jadę właśnie na tą konsultację i się okaże co dalej ale napewno mi to wytną. Tak sądzę. Jeśli to dojdzie do skutku to wyznaczą mi termin i wtedy usuną. Bardzo się boję ale cieszę się, że nie jestem sama z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam 2 guzki,tak sobie wklepałam-guzki z tyłu głowy i szok tyle wypowiedzi,muszę iść do lekarza.Ale też mam nadzieję,że to tylko węzły,ponieważ po 2 porodach mam okropne problemy z zębami w jednym zbiera mi się co jakiś czas ropa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo tylko mam trzy guzki... Jeden z lewej strony tyłu głowy na wysokości ucha , drugi po prawej stronie tyłu głowy troszeczkę niżej , a trzeci po prawej stronie tyłu szyi na ścięgnie , trochę przestaje to boleć mam to już od trzech dni . Już prawie znikają . Trochę rozmasowałem je i więcej nie dotykałem . Pozdro ... To na pewno nie rak itp. To ztwardzona woda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dzisiaj zauważyłam u siebie guz. Jest niewielki lecz bardzo bolesny. Mam go po lewej stronie za uchem.Nie wiem czy lepiej iść do lekarza rodzinnego czy może do chirurga. Boje się że to coś poważnego.Jeśli już ktoś usuwał takiego guzka i ma wynik z badania proszę o jakieś informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem strasznie przerażona od kilku dni też mam takie guzki z tyłu głowy, na początku myślałam że coś tam wyskoczyło,nawet jeden zdrapałam ale pojawił się kolejny i bardzo bolą przy dotykaniu, i do tego od 2 tyg słysze szumienie w jednym z uszu jak dam głowe w dół to przestaje na moment, byłam z tym już u laryngologa ale ona sama nie wie dlaczego, ciągle przypisuje mi krople i za wizyte 100zł bierze, a ja nadal mam problem, gdzie powinnam udać się o pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo bardzo boli i się strasznie boje na początku myślałem ze to zwykły guz ale nie teraz bardzo boli nie znika wycisnełem to i takie białe coś wyleciało boje sie niewiem co robić proszę o pomoc !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mam to samo co wy małe dwa guzki z lewej strony za uchem nieco wiekszy niż ten z prawej tylko że pojawiło mi się to w czasie zachorowania na ospe wietrzną w wieku 15lat. Boli jak dotykam jak narazie nic z tym nie robie czekam może przestanie samo boleć i zniknie po pewnym czasie samo a jeśli nie to udam sie wtedy do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tez taki bol na glowie, przy mocnym dotyku a najbardziej jak przycisne nawet nie bardzo mocno glowe do jakiegos twardego podloza, np sciany i nia poruszam (góra dół, czy prawo lewo) tylko ze ja nie mam w tym miejscu guzka a przynajmniej nic takiego nie czuje co to moze byc???:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie guzki za uszami , bolące to najprawdopodobniej powiększone węzły chłonne a nie żadne kaszaki czy inne raki. Ja miałam dziś wycinane 2 kaszaki na głowie, które rosły sobie obok siebie ok. 5-6 lat. Nie bolały, ruszały się pod palcem ale rosły więc lepiej było je wyciąć i mieć spokój. Najpierw byłam z tym u lekarza ogólnego, który dał skierowanie do chirurga. Cały zabieg nie jest przeprowadzany nawet w szpitalu tylko w przychodni. Trwa ok 30 min, znieczulenie jest miejscowe, nie czuć potem bólu tylko masz wrażenie, że ktoś ci *skrobie* w głowie. Na koniec parę szwów i tyle. Najbardziej boli po zabiegu, kiedy schodzi znieczulenie, w trakcie nie ma się czego obawiać. Moim zdaniem, jest to *przyjemniejszy* zabieg niż np. borowanie u stomatologa. Każdy kaszak profilaktycznie wysyłany jest na badanie histopatologiczne , więc jak usłyszycie żeby zgłosić się po odbiór wyników to nie panikujcie bo nie oznacza to żadnego raka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo guzy na głowie trochę wypukłe lewe żebro i piszczenie w uchu prawym... Bardzo lipna sytuacja mam tasiemca sprawdźcie czy wy też czasem go nie macie i jak najszybciej się pozbądźcie pasożyta bo ja go hodowałem ze 2 lata :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie odkryłam bolesny guzek z tyłu głowy, boli. po drugiej stronie mniej więcej w tym samym miejscu mam o wiele mniej wyczuwalny *guzek* .Nie wiem co robić, bo nawet gdy nie dotykam to mnie boli, chyba najbardziej ból się nasila gdy przekręcam głowę w tą prawą stronę (jakbym naciągała go) Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowa z tych wypowiedzi wskazuje na jedno- toksoplazmoza. Powiększone i bolesne węzły chłonne często w tym miejscu właśnie się pojawiają. Na badania krwi idźcie na toxo. I nie wierzcie niedouczonym lekarzom, że toxo w uśpieniu jest niegroźna. NIEPRAWDA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jednorozec

Tez wyczulam u siebie guzka na czubku glowy, boli jak nacisnie sie w okolicy i sama *narosl*....... wiec tk czytam i czytam, i kazdy tu mowi ze tez cos takiego ma,... pamietam nawet jak jakies dwa lata temu moja przyjaciolka mowila mi ze cos jej rosnie na glowie... nie wiem co to jest , szukam odpowiedzi na razie na such, powoli wybieram sie do lekarza... ale wasze wypowiedzi daja mi mysl , ze moze jestesmy jakis nowym gatunkiem , jak jednorozec, czy co tam, moze nie powinnysmy sie bronic przed tym co tam rosnie , bo moze akurat to nam wyjdzzie na zdrowie, albo naszej ewolucji... jak widac to problem powszechny.. ja ostatnio wycinalam tluszczaka w miejscu polaczenia uda i posladka , rosl rosl, az w koncu zaczelam sciemniac ze boli przy siedzeniu, i usuneli za darmo,... pozdrawiam jednorozce xxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Ogół mówiąc 5 dni temu zauwazylam ze mam zgrubienie z tylu głowy we włosach. Boli przy nacisku czasem głowa boli jest on pod skórą raczej nie jest przesuwany jest dość ciepły Pod nim zrobiłssiętaki bardzo malutki ale wyczuwalny pod sskórą tez ale nie wystaje tak z głowyjest on w głowie pod skórą proszę co to może być? Do jakiego lekarza iść? Z góry dziękuje bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×