Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Płat Limberga a torbiel włosowata


Gość Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, we wtorek miałem 3 zabieg wycinania torbieli włosowatej,tym razem metodą rzekomo dobrą. Nurtuje mnie jednak kilka rzeczy. Obecnie mam stan podgoraczkowy, nie mam żadnego antybiotyku a rana jest całkowicie zszyta z udziałem platu skórnego Limberga. I moje pytanie, czy nie powinienem mieć jakiegos drenu? I czy te 38 stopni które mam przejdzie i nie oznacza niczego złego? No i czy nie powinienem brać jakiegos antybiotyku? Pozdrawiam i liczę na odpowiedz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

czy nie powinienem mieć jakiegos drenu? - Nie stosuje się w przypadku tej metody leczenia torbieli włosowej drenów. czy te 38 stopni które mam przejdzie i nie oznacza niczego złego? - Radzę jednak w tej sprawie udać się na pilną kontrolę do chirurga. Taka gorączka może oznaczać stan zapalny w zakresie rany pooperacyjnej co może wymagać np. antybiotykoterapii i leczenia przeciwzapalnego. czy nie powinienem brać jakiegos antybiotyku? - Właśnie o tym piszę jak wyżej. O tym czy trzeba musi zadecydować chirurg po bezpośrednim badaniu rany pooperacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz, chciałbym jeszcze dodać, ze dzień po zabiegu zemdlalem i przewrocilem się i obok miejsca wycięcia platu powstał duży krwiak, obecnie zmniejszający się. W każdym razie, czy mogło to spowodować temperaturę? Lekarz mówi ze wszystko ładnie wygląda, a dopiero jak się utrzyma dłużej temperatura to coś się zrobi..nie wiem co mam o tym myśleć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jeszcze zapytam, czy powiedzmy jeśli pojawilaby sie ropa, to czy po spuszczeniu jej poprzez usunięcie szwu i ewentualne wtedy leczenie anrybiotykiem jest w dalszym ciągu szansa ze wszystko będzie dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×