Torbiel na wardze w jamie ustnej

użytkownik
Marlena

Moja córeczka ma od urodzenia torbiela w jamie ustnej na wardze,teraz ma 3latka,ten torbiel rośnie razem z nią,jest w kształcie kulki.Chciałabym się dowiedzieć czy trzeba tego torbiela usunąć jeżeli tak to gdzie mam się zgłosić i w jaki sposób będzie usuniety?Czy dziecko będzie uśpione,czy przy znieczuleniu miejscowym będzie zabieg?

Reklama
użytkownik
stapler

Najlepiej w tej sprawie udać się do chirurga dziecięcego. Zapewne trzeba będzie tą zmianę usunąć doszczętnie. Zazwyczaj u tak małych dzieci zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym.

użytkownik
karolina

Ja dziś byłam u lekarza również mam torbiel na wardze. lekarz pediatra mnie skierował do laryngologa który stwierdził ,że torbiel należy usunąć laserowo pod znieczuleniem ogólnym.

użytkownik
Paulina :(

Hej mam to samo na wardze.Bardzo sie boje zabiegu....Mam 13lat wiec ten zabieg bedzie pod znieczuleniu ogolnym, czy miejscowym??Jesli cos o tym wiecie to prosze odpisac.....:(

użytkownik
ewa

Moja coreczka ma teraz 4,5 miesiaca i od 6-tego tyg zycia ma torbiel na wardze. najorawdopodobniej zmiane te trzeba bedzie usunac przy wczesniejszym skonsultowaniem sie z kardiologiem gdyz znieczulenie ogolne bedzie konieczne.

użytkownik
ewa

Tylko pytanie czy na pewno jest to torbiel czy naczyniak? czy zdecydowac sie na zabieg. podobno usuwanie naczyniakow nie jest wskazane a to ze rosnie jest calkiem normalne i wchlania sie do 5tego roku zycia.

użytkownik
Radek

Mam 18 lat od kilku miesiecy mam Guz na wardze dolnej usta nie wiem co to jest byłem u doktór rodzinej skierowała mnie do chirurga bałem sie pujsc po podobno trzeba to ciac pije od 2 miesiecy zioła od jakiegos znachora i one nie pomagaja co mam robic .Jak bedzie on usuwany ** Help*

Twoja odpowiedź