Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Interpretacja wyniku biopsji mammotomicznej


Gość Maja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 32 lata, 7 lat temu mialam usuwana zmiane w piersi lewej na godzinie 2giej poprzez biopsje mammotomiczna,wynik-Fibroadenoma. Dysplasia benigma mammae. W chwili obecnej planuje druga ciaze. Chcialam sie do niej dobrze przygotowac i podczas USG piersi wyszły mi dwie zmiany na godz 2 (obwodowo,zmiana o gladkich zarysach owym 8mm=fa? birads III i podobna zmiana o wym 6,6 mm na godz 4 w PL-birads III. Tydzien temu mialam wykonana biopsje mammotomiczna, dzisiaj odebralam wynik: Rozpoznanie B19102 z piersi lewej na godz 14.00 obwodowo. Gruczolakowłókniak. Dopiero dzisiaj dowiedzialam sie,ze usunieto mi tylko jedna zmiane, tzn tak sie domyslam, poniewaz o usunięciu drugiej nie ma mowy w wyniku i dokumentacji z zabiegu. Myslalam,ze skoro zmiany sa tak blisko siebie,to wowczas bede miala usuniete je obie przez jedno nacięcie. Tak tez zrozumialam podczas zabiegu. Nie wiem czy Panie zapomniały o drugiej zmianie, czy moze jednak jednorazowo nie mozna usunac dwóch zmian? W chwili obecnej nie wiem, czy moge zajść w ciaze, bo prawdopodobnie jeszcze jest zmiana na godz 4 (mam nadzieje, ze rowniez jest to gruczolakowlokniak skoro na opisie usg jest ujete jako * podobna zmiana*. Miałam juz w sumie 3 razy wykonywana biopsje mammotomiczna piersi lewej (poniewaz 7 lat temu zepsula się za pierwszym podejściem maszyna i nie usuneli calej zmiany więc zabieg powtórzyli ponownie) więc nie wiem czy jest sens usuwac to przed planowana ciaza i czy w ogole usuwac. Juz przy pierwszej ciazy mialam problemy z karmieniem z tej piersi-zastoj pokarmu-, tym bardziej, że zmiana była 7 lat temu usunieta i pojawia sie ponownie, a obok niej kolejna... Bardzo proszę o opinię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×