Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina w bliźnie pooperacyjnej a ciąża


Gość Emi83.04

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, na początku czerwca mialam operacje wyciecia endometriozy z blizny po cc,wycięto mi kawałek miesnia i otrzewnej a lekarze nie wszyli mi siatki!!!, zaraz po operacji a dokladnie dwa tyg pozniej zaszlam w ciaze(obecnie jestem w 15 tyg ciazy) teraz wykryto u mnie przepukline ktora jest wielkosci malej pięści! boli mnie strasznie nie moge nic zrobic!!! Lekarze mowia aby jak najszybciej poddac sie operacji ale niestety ci ktorzy wycinali mi endometrioze umywają raczki i kaza znalezc inny szpital ktory mnie zoperuje!! lekarze powiedzieli ze grozi mi martwica jelit!! prosze o porade co mam zrobic w tej sytuacji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Trudno mi określić bez bezpośredniego badania czy operacja plastyki przepukliny jest już wymagana czy można poczekać do rozwiązania ciąży. Trzeba zdawać sobie sprawę, że w obecnym stanie zabieg w znieczuleniu ogólnym jest wysoce szkodliwy dla płodu jak i dla Pani. Trzeba wyważyć ryzyko zabiegu, a ryzyko powikłań przepukliny czyli np. martwicy jelit (bardzo rzadkie powikłanie). Jeśli przepuklina jest łatwo odprowadzalna sugerowałbym wstrzymanie się z zabiegiem do porodu. Jednak decyzję w tej sprawie musi podjąć chirurg, który zbada Panią bezpośrednio - najlepiej chirurg, który Panią wcześniej operował usuwając endometriozę. Są ośrodki, które specjalizują się w chirurgii przepuklin, z którymi warto byłoby się skonsultować (patrz: www.przepuklina.pl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×