Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz w cieśni tarczycy


Gość PYCHA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc w interpretacji mojej historii choroby. Mam 24 lata, ogólnie zdrowa, żadnych leków na stałe nie przyjmuję. Od 12 miesięcy mam nawracające zapalenia pęcherza, przydatków oraz zatok obocznych nosa. W ciagu ostatnich 6 miesięcy przeszłam: torbiel krowtoczną jajnika, zapalenie pęcherza(3 razy), zapalenie zatok (2 razy), zapalenie oskrzeli, oraz półpaśca. Czyli mniej wiecej jestem cały czas chora. Oprócz tego przezyłam dużo stresów, schudłam 24 kg, mam problemy z koncentracją, jestem senna, od miesiąca dręczy mnie uporczliwy kaszel oraz rwący ból nadgarstka. Od 3-4 lat non stop sie krztusze przy mowieniu, jedzeniu, piciu. Zmobilizowało mnie to do zrobienia badan i tak: morfologia, Ob, krzepnięcie, jonogram, proby watrobowe, CRP, badanie moczu, - w porządku TSH - 3.45 t3, t4 w normie anty Tpo - czekam na wyniki W USG tarczycy: * W cieśni tarczycy guz lity o obniżonej echogeniczności, wielkości 23X10 mm, o obwodowym wzorcu unaczynienia, do weryfikacji BACC. W lewym płacie guzek 4 mm. Wymiary: płat prawy: 38x11x13 mm, płat lewy: 38x11x12 mm cieśń :8mm Tchawica bez zmian. Po obu stronach szyi liczne drobne guzki na węzłach chłonnych. * Biopsję mam jutro, RTG klatki piersiowej jutro, Tg jutro. OB mialam sprawdzane 3 razy- w zaleznosci od pracowni - 4 badz 5 Może to oznaczać guza złośliwego? Czy raczej to gruczolak łagdny ? Jakie jest prawdopodobieństwo, że to nowotór złosliwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Prawdopodobieństwo, że to zmiana nowotworowa złośliwa jest bardzo małe w przypadku takiego obrazu USG, ale niestety zawsze istnieje. Myślę, że wynik biopsji cienkoigłowej ewidentnie odpowie na pytanie czy guzek jest łagodny czy złośliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×