Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zakrzep po wenflonie


Gość Maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, Jakiś miesiąc temu miałem stan zapalny woreczka żółciowego. Poddałem się operacji usunięcia woreczka przez laparoskopie. W szpitalu przeleżałem łącznie 7 dni. Mój przedostatni wenflon (3 z 4 łącznie) był umiejscowiony na prawej ręce na zgięciu stawu łokciowego. W przeddzień opuszczenia szpitala trzeba było zmienić wenflon bo przez ten już nie chciała iść kroplówka. Po wyjęciu wenflonu ręką w miejscu wkucia była nieco sina i napuchnięta. Obrzęk zniknął samoistnie po 4 dniach, ale ból nadal był. Miałem wrażenie jakby w żyle została osłonka po wenflonie. Po 4 dniach od wyjścia ze szpitala (jakieś dwa dni od zniknięcia obrzęku) udałem się na ściągniecie szwów i lekarz zalecił OKŁADY ALTACETEM przez okres 3-4 tygodni. Robiłem okłady, na przemian ze smarowaniem tego miejsca i ból zniknął ale żyła nadal była twarda. Po tygodniu poczułem, że żyłka obok również staje się twarda i się wydłuża. W aptece polecili mi Heparin Hasco lub Lioton 1000. Wziąłem ten pierwszy i smaruję od tygodnia 2-3 razy dziennie i nic nie pomaga. Teraz wyczuwam jakby takie dwie gule na tej głównej żyle na której jest zakrzep. Za 4 dni lecę na tydzień do Grecji i nie wiem czy mam się szczególnie martwić, czy nie przejmować się i dalej smarować żelem lub zakupić Lioton 1000 oraz cierpliwie czekać.Jak mam postępować dalej z tą ręką? Czy mogę trzymać w niej siatkę z zakupami, torbę podróżną o wadze do 10 kg? Będę wdzięczny za wskazówki. A przed wyjazdem i tak spróbuję się skontaktować z jakimś lekarzem jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie po wenflonie zrobiła się taka twarda żyła na kilku centymetrach - tak jakby żyła nie była wypełniona płynną krwią tylko twardym ciałem stałym. To jakiś zrost chyba. Czy jest to groźne? Czy to się jakoś wchłonie, czy nie zrobi się od tego stan zapalny? Czy mogę żądać odszkodowania od szpitala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×