Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy wcisnąłem sobie przepuklinę wslizgu rozworu przełyku?


Gość jann

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje za poswiecony mi czas ,mam jeszcze pytanie ,co moglo mi sie stac, gdyz zaden z lekarzy nie potrafi tego wyjasnic lub nawet drwi ze sobie cos ubzduralem , a faktem jest ze od paru miesiecyznalazlem tak jakby chwilowy sposob na ulge w moich dolegliwosciach otoz bardzo czesto zaczalem mocno naciskac a raczej wciskac piescia ,palcami lub jakims bolcem tuz pod mostkiem w przepone i troche na lewo tuz pod lewym zebrem,to przynosilo mi prawie natychmiastowa ulge im dluzej trzymalem tam wcisniete tym lzej mi sie oddychalo,moglem nabrac wreszcie gleboki oddech, robilem sie spokojny i zrelaksowany,i znikala zgaga i bol brzucha, czy moze Pan wyjasnic jaki to mechanizm był? pisze byl bo w pewnym momencie za mocno ucisnalem i za wysoko tzn jestem szczuply i udalo mi sie wlozyc palce pod mostek i do gory i nagle poczulem ,jakbym cos wepchnal do gory ,zaczalem sie pocic ,goraco mi si ezrobilo , i nagle doswiadczylem strasznej zgagi i jescze pogoszryl mi si eoddech ,przy kazdej probie nabrania glebokiego oddechu poprostu mnie ZATYKALO i tak jest do dzis niestety,oddycham bardzo plytko, i teraz w miejscu przepony gdzie kiedys pojawial sie wypukly balon gdy oddychalem ,teraz jest przepona wklesla i gdy oddycham ona wchodzi do wewnatrz zamiast tak jak kiedys przed tym feralnym uciskiem robila sie wypukla, na domiar tego teraz nic nie daje owe uciskanie ktore wtedy mi przynosilo tak wielka ulge, jest tam jakby pusto,czy moze Pan chociaz zaspekulowac co moglo sie stac? czy majac mala przepukline wslizg.rozw.przelyk., moglem tam wcisnac zoladek i dlaczego nie chce zejsc na doł zpowrotem? bardzo prosze o odp. p.s. czy owe dolegliwosci moga powodowac zaburzenia psychiczne jak leki, niepokoj, bezssenosc, lub pobudzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Pan ma niewielką przepuklinę rozowru przełykowego na pewno nie powinien mieć Pan aż tak nasilonych z tego powodu dolegliwości. Oprócz gastroskopii warto w diagnozowaniu posłużyć się RTG górnego odcinka przewodu pokarmowego wykonanego w pozycji Trendelenburga. Pozycja Trendelenburga to pozycja medyczna, w której pacjent leży na plecach z głową poniżej poziomu klatki piersiowej i miednicy. Czasami dolegliwości jakie Pan opisuje są na podłożu psychogennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem rtg pasaz pp z kontrastem przed tym wcisnieciem jeszcze i wyszlo ze mam przepukline wslizg .rozw przelykowego 3na 4 cm i czesc zoladka okresowo przemieszcza sie do klatki piersiwej, ale to bylo przed tym jak sobie cos tam wcisnalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×