Guz na piersi (na brodawce) u chłopca

u?ytkownik
Natalia

Mój syn (12 lat) ma guza na brodawce lewej piersi. Jest wyczuwalny od 2 miesięcy. Od tygodnia jest powiększony. Trochę boli przy dotykaniu. Czy to jest związane z dojżewaniem? Czy powinnam z tym iść do chirurga?
Z poważaniem,
mama

Reklama
u?ytkownik
haemophilus

Może być to zmiana związana z okresem dojrzewania, która ustąpi sama. Jednak aby mieć całkowitą pewność najlepiej udać się właśnie do lekarza.

u?ytkownik
MONIA

Ja mam ten sam problem,moj syn skonczyl w lutym 12 lat i terz zauwazylam jakis guze na jego prawej piersi a dokladniej sutku jeli nie jest dotykany to nie boli,boli podczas malego musniecia i wydaje sie jakby sie powiekszyl troszke .

u?ytkownik
Tata

U mojego też takie coś jest. Ma 14 lat ale dopiero teraz dojrzewa. Jest wyczuwalny jako wyraźne zgrubienie pod prawą brodawką.

u?ytkownik
Aneta

Witam,

wczoraj mój syn poinformował mnie , ze pod prawym sutkiem czuje zgrubienie*guzek*. Jak naciska to boli. Dzis byliśmy u lekarza pierwszego kontaktu. Dał nam skierowanie do chururga , kazał zrobić badania z krwi w tym CRP i USG.. Mam nadzieje ze to nic poważnego :)

u?ytkownik
Marta

Witam.
Mój 13 letni syn dzisiaj powiedział mi ,że ma zgrubienie pod prawym sutkiem.Boli go przy dotykaniu.Mam nadzieję ,że to tylko oznaka dojrzewania a nic innego :)

u?ytkownik
Gosia

Witam.mój syn lat 13,5 ma guza na prawym sutku niepokoi mnie to że guz jest pod naczyniakiem na go od urodzenia.Guz go boli .Gosia

u?ytkownik
Edyta

Mój syn ma prawie 14 lat po lewej stronie na piersi ma mały wyczuwalny guzek nie jest bolesny czy to moze byc zwiazane z jego wiekiem wchodzi w okres dojrzewania.

u?ytkownik
michał

Witam, dziś przed chwilą pod skurą prwego sutka wyczułem jakby kulkę, mam 14 lat i jestem chłopakiem boje się że coś mi jest pomocy.

u?ytkownik
Danuta

Witam

Mój syn poinformował mnie o tym, że ma guza na lewej piersi.Jak dotyka to mówi że go boli.Powiedział że ma to już ok. 8miesięcy....

u?ytkownik
stapler

W okresie dojrzewania takie guzki w piersiach u chłopców są normalne. Spowodowane jest to zaburzeniami hormonalnymi w okresie dojrzewania. Takie guzki jednak powinny powoli się wchłaniać w okresie 1-1,5 roku. W razie wątpliwości trzeba z tym problemem skonsultować się z chirurgiem dziecięcym.

u?ytkownik
Marcin

Dlaczego na lewej lub prawej piersi a nie na obydwóch?

u?ytkownik
Adrian

Witam. Mam 14 lat. Jakoś tydzień temu przez lekkie muśnięcie na lewym sutku wyczułem mały guzek. Boli tylko jak się mocno przyciśnie lub lekko muśnie. Guzek się nie zmienia. Czy to zniknie? Powiedzieć o tym mamie i iść do lekarza?

u?ytkownik
Adrian

Witam. Mam prawie 12 lat i około półtora miesiąca temu na prawej piersi zauważyłem guzek......byłem u lekarza on prawie nawet nie dotkną i powiedział że nie ma się co przejmować i że to normalne w okresie dojrzewania ......czy to prawda????

u?ytkownik
Mateusz

Dzien Dobry!

Mam 14 lat,jestem chłopakiem.Od roku wyczułem na mojej prawej piersi zgrubinie,2 tygodnie temu zauwazyłem zgrubienie na lewej piersi.Prosze o informacje na ten temat.