Kamica woreczka żółciowego

użytkownik
otylia z olsztyna

Jestem 6 dni po zabiegu usunięcia kamieni po otrzymaniu wypisu doczytalam się,że mam za 20 dni odebrać wynik badania histopatologicznego. Dlaczego wysyła się do badania i CO(woreczek żółciowy)? kamienie dostałam było ich 20 (1 duży i 19 mniejszych i drobniutkich). lekarz nic mi nie powiedział o tym badaniu więc nie wiem o co chodzi...

Reklama
użytkownik
stapler

Standardowo wysyła się po cholecystektomii pęcherzyk żółciowy do badania histopatologicznego celem dokładnej oceny stanu patomorfotycznego pęcherzyka i wykluczenia choroby nowotworowej.

użytkownik
ja30

Jestem po usunieciu kamieni (18bedzie 2miesiace)interesuje mnie czy wszestkie pecherzyki wysyła sie na te badanie (bez wiedzy pacjeta)i ile czasu sie czeka na wyniki. Ja nie mam zadnej wizyty tak jak moj przedmowca jesli bym chciala sie dowiedziec to gdzie ?Czy kolki(skurcze)w podbrzuszu o czyms moga swiadczyc ,bo czesto mnie boli,czy powinnam sie zgłosic do lekarz?

użytkownik
haemophilus

Pęcherzyk żółciowy po usunięciu zawsze wysyłany jest na badanie histopatologiczne. Jeśli występują bóle kolkowe mogą wynikać z kamicy wewnątrzwątroowych dróg żółciowych.

użytkownik
ja30

Co to znaczy?Czy znów jestem na cos chora ,powinnam zgłosic sie do lekarza rodzinnego.A jesli beda zle wyniki to szpital przysle z tej histopatologi .Prosze o rade..

Twoja odpowiedź