Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany w obrębie gruczołu tarczycowego przy ucisku na tchawicę


Gość Marysia

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mi może przetłumaczyć poniższe wyniki USG mojej mamy... Niestety ona zrobiła to badanie na siłę i nic sobie z tego nie robi a z tego co mówi i co ja słyszę czasami tak *zachodzi jej w gardle* i *chrząka* żeby dalej funkcjonować normalnie. Głos niezmieniony. Oto opis badania: W badaniu usg gruczoł tarczowy położony typowo w całości powiekszony o wymiarach LP 5,94x2,62x2,48cm oraz PP 4,9x2,69x2,64cm. cieśń 0,68cm. niejednorodny echogenicznie, w obu płatach obecne liczne o mieszanym ukrwieniu (z przewaga brzeżnego) zmiany ograniczone. Najwieksze w części przyśrodkowej płata lewego - normoechogenny, otoczony echogeniczną obwódką o wym: 2,74x1,74cm. drugi analogiczny powyżej o wym: 1,07x0,69cm. W płacie prawym kilka mniejszych połozonych równiez przyśrodkowo (najw. o wym: 1,69x1,17cm) z przewagą zmian bezechowych. Okoliczne węzły chłonne niepowiekszone. Zaznaczony niewielki ucisk na tchawicę. Węzły chłonne niepowiekszone. Bardzo proszę o opinię eksperta... Czy jest to coś bardzo poważnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! Opis badania wskazuje na liczne zmiany w obrębie gruczołu tarczowego. Dyskomfort może być powodowany przez ucisk na tchawicę. Konieczne będzie rozszerzenie diagnostyki m.in. o badanie poziomu hormonów tarczycy. Z otrzymanym wynikiem badania należy udać się do specjalisty endokrynologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×