Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększony płat tarczycy a torbiel


Gość asia7602

Rekomendowane odpowiedzi

Gość asia7602

Witam!!! Miałam robione badania tarczycy z powodów jakie odczuwała. Byłam zimna nie mogłam się dogrzać. Temperatura ciała spadła mi z 37,2°C do min 33,4°C do max 36,0°C. Szorstka skóra i wypadanie włosów, i schudłam ok 4 kg. TSH było na poziomie 0,2....Miałam zrobione USG tarczycy i tam znajdowała się torbiel. Po pierwszej biopsji wyszło iż jest tam krew. Tarczyca prawego płata tam gdzie trobiel powiększona. Reszta w normie. Teraz jestem po kontrolnym usg bo torbiel się powiększyła i ma wymiary Płat prawy 20x18x32 a torbiel jest o wymiarach 17x16x23 i zajmuje ona większość płata piszę ognisko i znak zapytania. Lewy płąta o wymiarach 15x16x28 bez zmian ogniskowych. po za tym przsadkowo ( nie wiem czy dobrze odczytałam) jakieś ognisko o śr. 3mm tj. małe. a Wynik bipsji:Rozmaz zawiera koloid oraz erytrocyty (3), i drugi: rozmaz zawiera krew oraz koloid (3I* 3II)tj. chyba druga próbka?Co oznaczają te wyniki, co moze wyniknąć, no i pytanie zasadnicze usuwać czy nie. Wiem, że zdania są podzielone. Leków nie biorę, no bo wyniki są w normie ale objawy występują. Jestem kobietą w wieku 37 lat. Proszę uprzejmię o radę w tej kwestii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anka ot tak

tsh masz za niskie jeśli wykazuje 0.2. tak niskie tsh i torbiel tarczycy moze swiadczyc o niedoczynnosci, Moim zdaniem powinnas powtorzyc USG za ok miesiac i jesli torbiel sie powieksza powinnas ja usunac zanim peknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×