Przyczyna bólu z lewej strony pod żebrami

u?ytkownik
JUSTYN

Mam 62lata,Jestem bardzo niespokojny z powodu bólu z lewej strony pod żebrami. Ból nasilał się bardziej przy oddechu, kaszlu, ziewaniu, poruszaniu, się. Konkretnie to w czasie jakiegoś nagłego ruchu. Nie posiadam wyrostka robaczkowego, usunięto mi go w dzieciństwie. Jestem chory na cukrzyce typu II [na insulinie]; Mam pracę siedzącą, do pracy jade samochodem; Proszę o pomoc, nie wiem jaka jest przyczyna tego bólu.

Reklama
u?ytkownik
haemophilus

Najlepiej udać się do lekarza, aby Pana zbadał (konkretnie osłuchał płuca i wykluczył m.in. zapalenie płuc, zbadał brzuch) i ewentualnie zlecił wykonanie usg jamy brzusznej. Być może powodem dolegliwości jest powiększona śledziona.

u?ytkownik
~wioletta~

Mam dokładnie to samo. Praktycznie co dziennie boli mnie po lewej stronie pod żebrami , tylko ja w przeciwieństwie do Pana mam 15 lat , a gdy mówię mamie o tym to mówi mi ze po prostu przesadzam . Czy to w ogóle możliwe żeby 15-latka miała takie bóle ?

u?ytkownik
Daria

Witam, mam praktycznie tak samo jak moi poprzednicy z taką różnicą, że nie są to bóle przewlekłe a sporadyczne. Czasami się pojawiają. Zawsze w nocy, czasem są tak silne że mnie budzą. Potem przez cały dzień muszę uważać jak się poruszać by nie prowokować bólu. Ale i tak wystarczy ruch lewą ręką w stronę ciała i boli. Ból ten występuje tak jakby pod piersią. Jaka może być tego przyczyna?? Czy powinnam udać się do lekarza z tym??

u?ytkownik
j

Mam podobnie! Mam 31 i od 6 miesięcy leczę się z powodu zatorowośći płucnej, od 3 dni boli mnie pod lewym żebrem, gdy dotknę, kiedy kaszlę,kiedy nabieram powietrza. Masakra. Sama nie wiem czy zgłosić się do lekarza.

u?ytkownik
gosia

Pomozcie ,robilam .kolonoskopie,gastroskopie.rezonans magnetyczny nic nie wskazalo oprocz tego ze mam za dlugie jelito.U mnie sie dzieje tak ze mam bole pod lewym zebrem czasami przelewa sie na okolice zoladka i porawej str,ale lokalizacja silnego jest po lewej,jak cos zjem to po 20 ,30 minutach nadchodzi silne rozpieranie w brzuchu puchne i dochodzi ten likacy bok,oprocz tego wzdeciqa,odbijaniembiore leki na zoladek mlekarze podejrzewali jelito ale niby nic specjalnego nie odkryli nie wiem juz co robic jestem zalamana

u?ytkownik
Zuzia

Gosia - sugeruję sprawdzić celiakię, to nie jest choroba tylko dzieci, ale czasem objawy pojawiają się u dorosłych.

Daria, a gastrologa odwiedziłaś?

u?ytkownik
GrzesióWroc

Cukrzyca insulinozależna, to cukrzyca typu I, a nie II. Proszę Panie Justynie nie wprowadzać w błąd ewentualnych osób które się tu przybłąkały przypadkiem.

u?ytkownik
gosc

Wyrostek jest po prawej stronie

Twoja odpowiedź