Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Hypoechogenna zmiana niejednorodna


Gość Balbina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Około 3 lat temu miałam usuwaną laparoskopijnie torbiel skórzastą jajnika (potworniak dojrzały). Mam pytanie czy po tym zabiegu będę mogła normalnie zajść w ciąże czy mogą być z tym jakieś problemy ? Mam również guzy piersi, oto wyniki badania: Piersi o budowie gruczołowej z cechami dysplazji włóknistej. W piersi lewej na godz. 5/6 wyczuwalne palpacyjnie bolesne zgrubienie, w badaniu usg w tym miejscu widoczna hypoechogenna niejednorodna o nieregularnych zarysach zmiana wielk. 18x9 mm - do BACC. Hypoechogenne o gładkich zarysach : -dwie na godz 12: przy otoczce wielk. 7mm, obudowo do niej wielk. 8mm -na godz. 3 o wymm. 12x4mm W piersi prawejzmiana o podobnej morfologii na godz. 6(3 cm od otoczki) o wym.15x7mm. Czy to coś groźnego ? Zwłaszcza ten pierwszy guz. I czy poddać się biopsji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! Biopsja guza pozwoli na określenie charakteru zmiany. Możliwe będzie również zaplanowanie dalszego postępowania. Pozostałe zmiany mają najprawdopodobniej łagodny charakter. Jeśli chodzi o trudności z zajściem w ciąże to nie napisała Pani jak bardzo radykalny był zabieg na jajniku. W celu oceny owulacji warto udać się do specjalisty ginekologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×