Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie nawrotu przepukliny pachwinowej


Gość zalamany

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zalamany

Witam, okolo 2,5 roku temu mialem operowana przepukline mosznowa (metoda liechtensteina). Byla duza, moszna o okolo 6 razy wieksza niz normalnie. Po operacji lekarze mnie zapewniali, ze skora ktora zostala powroci do normy,ze nie bedzie wisiala. Skora jak wisiala tak wisi, jest jej duzo. Od jakiegos czasu moszna znow jest jakby powiekszona (przybralem kilka kilogramow na masie, nie wiem czy to moze miec jakis zwiazek). Jest na tyle powiekszona, ze wyraznie przez spodnie (nawet luzne spodnie) widac wypuklosc. Chirurg mnie zbadal, stwierdzil ze przepukliny nie ma, wiecej nic nie powiedzial i nie chcial powiedziec (dziwny i chamski lekarz). A ja czuje jakby cos bylo w mosznie... nie wiem czy to tluszcz, czy pusty worek po przepuklinie (?). Nie wiem tez do jakiego lekarza sie zglosic. I czy czeka mnie kolejny zabieg? A jesli to tylko skora - operacja plastyczna? (rozumiem ze na moj koszt?). Problem jest dla mnie duzy, czuje sie bardzo niekomfortowo bo to sie od razu rzuca w oczy, trudno jest mi to ukrywac, przez co praktycznie nigdzie nie wychodze, a jak wychodze to w za duzych spodniach dresowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pilniePOTRZEBUJACYpomocy

Witam, dwa miesiące temu miałem zabieg przepukliny pachwinowej lewostronnej bez użycia siatki. Kilka dni temu bolały mnie plecy i w brzuchu po lewej stronie nieco poniżej żeber, a dwa dni później w okolicach pachwiny dziwny ból się pojawił. Trudno go opisać ale mam wrażenie, że jest to taki pulsujący ból (raz większy raz mniejszy). Nie jest to ból nie do wytrzymania, ale jest on niepokojący. Oszczędzałem się według zaleceń lekarza. Za tydzień mam kontrolną wizytę u chirurga. Mam się spodziewać, że to nawrót przepukliny czy to może być przejściowy ból po naciągnięciu mięśni? Dodam jeszcze, że ten ból pojawia się głównie jak siedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×