Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powikłania po operacji stabilizacji kręgosłupa lędzwiowego


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem 3 tygodnie po operacji stabilizacji kręgosłupa lędzwiowego. Mam włożone 4 śruby i 2 pręty tytanowe w odcinku L5/S1. Miałem stwierdzoną rwę kulszową prawostronną i niestabilność kręgosłupa w odcinku L5/S1. Rehabilitacja, leki, wszystko zawiodło więc poddałem się operacji. Tydzień po operacji zaczęła mi drętwieć prawa noga i mam dziwny uciski z prawej strony pleców, tak bardziej przy biodrze. Zastanawiam się czy to normalne czy coś niedobrego zaczyna się tam dziać. Mam wizytę kontrolną 9 kwietnia więc czekam. Jeśli ktoś mógłby mi jakoś pomóc, powiedzieć o swoich odczuciach po stabilizacji w odcinku L5/S1 będę wdzięczny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja też miałem stabilizację L5/S1 oraz usuwanie przepukliny L4/L5 Wszystko wraca do normy przez trzy miesiące. Przez pierwszy miesiąc ja też miałem drętwienie , mrowienie z czasem to wycofuje się. Jesteś dopiero trzy tygodnie po operacji także bądź cierpliwy z czasem będzie tylko lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Też tak w sumie sobie mówię, że wszystko w sumie jeszcze *świeże* i potrzeba trochę czasu aż organizm zaakceptuje obce ciało w kręgosłupie, choć bardziej mnie martwi to kłucie, ucisk z tej prawej strony pleców. Podejrzewam,że tam jest coś nie w porządku. Czuję to tylko z prawej strony i zastanawiam się o co chodzi. Wizyta kontrolna za 2 tygodnie więc przeczekam do tego czasu i zobaczymy. Pozdrowienia dla forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość angelika

Witam jestem po operacji kregoslupa 3tyg.temu mialam naprawiany moj dys .po operacji nie mam bolu ale dalej dredwieje mi noga .juz miesiac na luzku.male ruchy i spacery.jestem oslabiona.czy to normalne ze po operacji nadal mam problem z chodzeniem .klopot z poruszaniem sie .kiedy to minie. Prosze o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:) ja mialam operacje pod koniec stycznia - stabilizacja odcinka l4-l5, l5-s1 oraz usuwanie przpukliny. Na poczatku moja noga tez mi dretwiala, ale wszystko minelo z czasem. Neurochirurg mi wyjasnil, ze to jest normalne i ze takie cos moze sie utrzmywac nawet do 9 tygodniu po operacjji. Warto porozmawiac z lekarzem, ale sadze ze nie ma co panikowac - sama to przeszlam. Ale prawda jest taka, ze kazdy przypadek jest inny. Od jakiegos czasu tez miewam ucisk i bol, lecz z lewej strony operowanego miejsca. Narazie nie jest jakis bardzo dokuczliwy wiec nic z tym nie robie. Oprocz rehabilitacji - ale to czeka kazdego/kazda z nas*P pozdrawiam i trzymajcie sie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość angelika

Witam cie aga dziekuje ze napisalas i zgadzam sie z toba ze kazdy z nas jest inny i przechodzi chorobe inaczej ale czasami jest dobrze wiedziec jak inni sobie radza i po jakim czasie wrocili do zdrowia .pozdrawiam i zycze zdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, każdy przypadek jest inny, każdy organizm inaczej reaguje na obce ciało itd. Jedni potrzebuja więcej czasu, inni mniej. Powiem Wam że odpowiednie nastawienie też jest niezwykle ważne przy tym wszystkim żeby nie zwariować i nie zwątpić:) ja juz powoli zauważam że drętwienie, mrowienie przechodzi, jednak ten ucisk z prawej strony pozostał nie chce zniknąć i to mnie martwi. Cóż pozostało wierzyć, że też minie. Czekam na kontrolę, może się coś więcej dowiem. Pozdrowienia dla forumowiczów. Głowy do góry:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! PILNE PYTANIE!!! Moja mama jest po stabilizacji kręgosłupa lędźwiowego i ma 8 śrub a oprócz tego jeszcze odbarczanie i inne na odcinku lędźwiowym. Ogólnie operacja trwała 6 godzin. Teraz przejdę do konkretów. Nikt nie powiedział ile moja mama nie może siadać. Czy wcale, czy chociaż do jedzenia i załatwiania potrzeb fizjologicznych...? Wiem tylko, że ma leżeć i chodzić. Czy ktokolwiek z Państwa może coś doradzić? Z góry dziękuję i życzę zdrowia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zazwyczaj czas kiedy nie mozna siadac to okres 1 miesiaca czasu. Sama jestem po operacji ledzwiowego i za szybko zaczelam siadac.Niestety byly duze bole w tym odcinku Byl taki bol ze nie moglam sie przekrecic z plecow na bok czy tez wstawac z pozycji lezacej do stojacej. Prawda jest taka jak najmniej siedzenia po jakiejkolwiek operacji kiregoslupa ledzwiowego gdyz jest nacisk na dyski, podnosi sie cisnienie miedzy kregami, a to nie jest dobre dla L4/L5 S1. Niestety sama jest przed operacja stabilizacji kregoslupa, prawdopodobnie sruby, tak wiec, trzymam kciuki z was i za sama siebie aby jak najszybciej dojsc do pelni zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja po operacjim malo kiedy siadalam jak juz to tylko na chwilke tak do miesiaca ..pozniej moj neurochirurg po kontroli stwierdzil ze moge sie ruszac na tyle o ile pozwoli mi na to organizm ..nic na sile..jestem juz dwa miesiace po operacji i powoli wracam do zdrowka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Witam jestem po czterech operacjach kręgosłupa lędźwiowego w tym stabilizacji.Pierwsza w 2006roku marzec i zaraz po 6 dniach następna z powodu krwiaka{lekarz po prostu zapomniał o jednej żyłce i ona tak sobie krwawiła przez kilka dni co spowodowało zanik mięśni nóg i naukę ponownego chodzenia. W 2007 stabilizacja a w 2009 wyjęcie stabilizacji no i oczywiście za każdym razem likwidacja zrostów ,obcinanie dziobów itp.Jest rok 2013 a plecy jak bolały tak bolą a lekarze mówią że tak musi być a ja mam nauczyć się z tym bólem żyć.Jak znacie jakiegoś lekarza, który poważnie potraktuje mój kręgosłup to proszę o odpowiedź pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paprota

do Agnieszki witaj -jestem po czterech operacjach kręgosłupa lędzwiowego mam osiem srób i zniszczoną psychikę.Od lat szukam dobrego lekarza i nie mogę na takiego trafić.Byłam operowana w szczecinie i w warszawie.Jutro jadę do szpitala ale chyba już mi nic nie pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz

Do Agnieszki witaj ja jestem po 6 operacjach kręgosłupa ( 3 operacje na kręgi szyjne i 3 operacje na kręgi lędźwiowe ) teraz przeszedłem w 2013 roku w kwietniu operacje kręgosłupa lędźwiowego ze stabilizacja i czuje się dobrze dzięki Jackowi Sobolowi ortopedzie oraz neurochirurgowi Pawłowi Lisowi godni polecenia i w swoim fachu wiedza jak pomóc polecam szczerze tych specjalistów którzy przyjmują w warszawie i podchodzą do pacjenta z pełnym profesjonalizmem naprawdę polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem półtora roku po stabilizacji odcinka lędżwiowego,obecnie mam 39 lat,zniosłam w miarę dobrze operację trwala 4 godz.ale ci z tego jak dokucza co raz dotkliwiej bol w dolnum odcinku,a o drętwieniu nóg ..któś może mi odp.dlaczego tak się dzieję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Iwony witaj tez jestem po stabilizacji kręgosłupa lędźwiowego którą miałem w kwietniu 2013 i czuje się dobrze co mogę Tobie powiedzieć to jedynie najlepiej udać się do specjalisty neurologa lub neurochirurga bo każdy organizm po stabilizacji inaczej reaguje i człowiek który nie zna do końca zagadnienia nie będzie w stanie Tobie wyjaśnić dlaczego Cie boli lub drętwieją nogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AGNIESZKA

ja jestem po 5 operacjach kręgosłupa teraz idę na 6 po każdej jest coraz gorzej mam niedowład prawej nogi chodzę o kulach i w gorsecie też mnie czeka stabilizacja na szynę i śruby mam jeden stabilizator wyciągany drugi wkładany mam dopiero 39 lat a to wlecze się za mną od 7 lat jest tramal i plastry przeciwbólowe . czy kiedyś będzie lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość załamana

ja jestem po operacji miałam w kwietniu operacja z dostepu przedniego zaotrzewnowo odcinek l5 i s1 i nie ma poprawy obie nogi dretwieja kazdy ruch mi sprawia bol najlepiej to tylko lezec i to jeszcze nie bo zaczynaja sie seanse z nogami dretwienia nie wiem co dalej ze mna bedzie bo do wymiany mam jeszcze wyzej dysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja jestem po 6 operacjach L5s1, to jest jakaś masakra czuję jakieś kłucia w odcinku operowanym i jest coraz ciężej i gorzej z każdym dniem nawet z łużka mam problem wstać, ponad to mam rwę kulszową lewo i prawo stronną naprawdę jestem do dupy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja już jestem po 2 operacji lędżwiowego,najpierw mi wstawili implanty-odbarczenie a teraz je wyciągnęli.5 miesiąc po operacji a ból znowu się zaczyna.Znów rwa,ból kości ogonowej i nóg.Następny rezonans i nie wiem już co wymyślą teraz lekarze,lekarz rehabilitacji mówi że to ucisk od kręgosłupa.mam już dość bolu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem po 2 operacjach ledzwi ,pierwsza byla 1 czerwca ale wystapily powiklania wiec zrobili druga stabilizacja 6srub i narescie wracam do formy ,druga byla 19 sierpnia 2013 wiec nie cale 3 tygodnie temu. Operowal mnie pan dr Kiwic nejlepszy neurochrurg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Piotra -w czym ten neurochirurg jest najlepszy ,operował Cię o jeden raz za dużo ,a co dalej to też nie wiadomo.Myślisz że to ostatnia operacja , żadko tak się zdarza.Życzę wszystkiego najlepszego.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem po 6 operacji którą miałam w lipcu miało być lepiej boli jeszcze gorzej i nie tylko lędzwiowy gdzie włożono mi szynę i jeden dysk to teraz również napiepsza piersiowy. Chętnie zmieniłabym lekarza lecz nikt inny nie chce podjąć się leczenia może ktoś zna dobrego specjalistę ktory pomoże a nie będzie tylko ciągnął kasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×