Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgrubienie na calej lini blizny pooperacyjnej po zabiegu przepukliny pachwinowej prawostronnej


Gość Arek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 18 lat miesiąc temu dokładnie 6 stycznia przeprowadzono u mnie operacje przepukliny pachwinowej prawostronnej wolnej metoda Shouldice*a. Zabieg został wykonany bez użycia siatki. Pytanie tyczy sie zgrubienia pod blizna na jej całej linii. Bardzo zastanawia mnie to zgrubienie które pojawiło się po jakimś czasie od zabiegu i zauważam że powiększa się i twardnieje z biegiem czasu. Czy jest to groźne? Czy możemy mówić o nawrocie choroby? Kiedy moge spodziewać sie ustąpienia tego zgrubienia i czy w miesiąc po zabiegu moge stosować krem CEPAN który ma za zadanie uelastycznienie spłaszczenie i zblednięcie blizny zewnętrznej? Ma on jakieś działania na wewnętrzne struktury podskórne i spowoduje zmniejszenie stwardnięcia blizny? To już ostatnie takie pytanko. Czy mogę używać pas przeciw przepuklinowy podczas lekkich ćwiczeń? Czy jest on konieczny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Zgrubienie może być tkanką włóknistą przerosłą w odpowiedzi na zabieg. Najlepiej aby przyjrzał się temu lekarz i ostatecznie stwierdził, że wszystko jest ok. Lepszym preparatem jest np. Veraderm. Najlepiej odczekać 3 miesiące od zabiegu z wykonywaniem ćwiczeń fizycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×