Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwawienie z odbytu przed miesiączką


Gość Małgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata

Od pół roku występuje u mnie niewielki krwawienie z odbytu kilka godzin przed miesiączką i trakcie jej trwania. Zwykle wygląda to tak że kilka dni przed miesiączką mam zaparcia, a przy wypróżnieniu wydobywa się tylko śluz, natomiast na kilka godzin przed miesiączką w śluzie znajduję niewielką ilość krwi w postaci takich niteczek krwi. Nie mam żadnego bólu z tym związanego. Miałam robioną kolonoskopię. Wynik: Na całym odcinku śluzówka jelita różowa, błyszcząca bez cech nadżerek i zmian rozrostowych, ściana jelita prawidłowo podatna. W odbytnicy przekrwienie zapalne oraz widoczne poszerzone sploty naczyniowe podśluzówkowe. Dodam również, że byłam u lekarza ginekologa, który po USG wykrył torbiel prostą na prawym jajniku. Nie mam bolesnych ani obfitych miesiączek, co mogłoby wskazywać na ,endometriozę, podczas miesiączki nie mam również żadnych bóli w odbycie ani przy wypróżnieniu. W związku z torbielą na jajniku rozbiłam badanie markera nowotworowego Ca 125 wyszedł mi 38,8 IU/ml przy normie do 35. Czy to może być jakieś zapalenie jelit, które uaktywnia się przed miesiączką, czy śluzówka jelita może w taki sposób reagować na zmiany hormonalne, czy te wyniki wskazują na endometriozę odbytnicy czy to może hemoroidy? Czy podwyższony wyniku Ca 125 jest przy zwykłej torbieli, czy tylko przy torbielach endometrialnych? Jakie jeszcze badania powinnam zrobić? Z góry dziękuję za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość California

Mam identyczny problem od niemal dwóch lat. Byłam u wielu lekarzy, wykonywałam rozmaite badania, każdy mówił co innego- bagatelizował, straszył rakiem, mówił że to od hemoroidów, itd. itp.. Jestem zdrowa, czuję się dobrze, nie mam żadnych problemów zdrowotnych, bardzo dobre wyniki analiz a z wypróżnianiem wszystko ok. oprócz właśnie czasu chwilę przed i w pierwszych dwóch dniach miesiączki. Wówczas to cierpię na to samo co Pani. Jako że mam ogólnie kruche naczynka dopuszczam opcję, że coś mi tam *pęka* pod wpływem opuchlizny bo nie wiem, jak inaczej tłumaczyć taką dolegliwość. Jeśli może ktoś w końcu postawił Pani jakąś logiczną diagnozę, proszę o informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo.Od zawsze. Tzn od pierwszego okresu. Nic mnie nie boli. Zdarza się to tylko w czasie okresu i tylko w tych 2 najgorszych dniach.Tej krwi z odbytu jest śladowa ilość, ale jest. I to na pewno stamtąd a nie, z pochwy i jakoś się tam przemieściła. W ogóle chyba moja mama ma tak samo. A jak Wasze? Może to genetycznie uwarunkowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mama podobnie, kilka dni przed miesiączką pojawia mi się krew w kale taki zabarwiony śluz z krwią. Podczas miesiączki wszystko wraca do normy aż do następnego razu. Dodam iż kilka lat temu miałam laparoskopie po której stwierdzono ,że mam endometriozę. Wcześniej przed diagnozą nie miałam takich objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałam takich problemów aż do dziś. Okres miałam dostać właśnie do dzisiaj, ale jeszcze go nie mam. Za to na papierze, kiedy się wypróżniałam zauważyłam kapeczkę świeżej, bardzo jasno czerwonej krwi. Tak było popołudniu i wieczorem. Przeczytałam od razu w sieci, że to mogą być objawy tego, śmiego i owego. Szczerze- właśnie drżę ze strachu. Mam bardzo bolesne miesiączki. Ale trwają od 1-4 dni, nie dłużej. Nie byłam jeszcze u ginekologa. I nie miałam wcześniej problemów z krwią, podczas wypróżniania się. Nie wiem, co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, czasami zdarza się to tydzień przed miesiączką, czasami jeden dzień. A wszystko zaczęło się operacji torbieli endometrialnej, jeżeli ktoś ma podobny przypadek niech najpierw postara się zrobić badanie CA 125 , jeżeli jest podwyższone a mimo to czujemy się w miare dobrze to będzie raczej wskazywało na endometriozę, a przy tej chorobie taka sytuacja może mieć miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch miesięcy mam to samo - krew z odbytu przed pojawieniem się miesiączki. Wyniki badań ogólnych w normie, ale 3 miesiące temu przeszłam silną infekcję przewodu pokarmowego wywołaną bakteriami i leczyłam to świństwo dość długo (w sumie nadal leczę, został mi jeszcze jeden preparat, który mam brać aż do października). Nie wiem co ma piernik do wiatraka, ale jeśli jest nas aż tyle i wszystkie zasadniczo nie mamy problemów ze zdrowiem, to w panikę nie wpadam. Dla świętego spokoju zrobię kolonoskopię, ale myślę, że gdyby sprawa była naprawdę poważna, to każda z nas miałaby przynajmniej nieprawidłowości w morfologii. Co do endometriozy - czytałam, że obejmuje ona jelita w wyjątkowo rzadkich przypadkach, więc nie nastawiałabym się na żadne najczarniejsze scenariusze. Być może po prostu (nie jestem lekarzem, gdybam!) przed okresem zaczynają się skurcze, które silniej napierają na jelita i *wymuszają* parcie. Jeśli mamy hemoroidy (ja mam), pod pewnym ciśnieniem mogą one zacząć krwawić, nawet jeśli nie odczuwamy tych dolegliwości w żaden inny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten problem z krwawieniem od sześciu miesięcy bardzo martwi mnie to a informacje które czytałam opisują młode kobiety ja mam 48 lat urodziłam 5 dzieci i nigdy wcześniej nie miałam żadnych problemów zdrowotnych .Czy jest ktoś kto wie coś więcej na temat krwawienia przed miesiączką u kobiet ok.50-tki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×