Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Swędzenie odbytu, krwawienie, krostki


Gość Kalina

Rekomendowane odpowiedzi

Od około pół roku zauważyłam, że strasznie swędzi mnie okolica odbytu. Czasami swędzenie było tak okropne, że niezależnie od sytuacji musiałam się drapać. Początkowo myślałam, iż może to być skutek niewłaściwego sposobu depilowania okolic bikini. Przestałam więc stosować tą depilację. Jednak objawy nie minęły. Z informacji jakie wyczytałam na stronach internetowych wywnioskowałam, iż mogę mieć problem z grzybicą odbytu. Stosowałam więc maść CLOTRIMAZOLUM. Objawy jednak nie ustąpiły. Mogę chyba już teraz świadomie stwierdzić, iż sytuacja z biegiem czasu wygląda gorzej. Podczas załatwiania się zaobserwowałam krew na papierze toaletowym po podcieraniu odbytu. NIe zaobrerwowałam jednak śluzu, krwi ani robaków tzn. owsików w stolcu. W chwili obecnej zauważyłam, iż w okolicach odbytu pojawiły mi się krostki wypukłe czerwone wielkości *surowej kaszy jęczmiennej*. (Przepraszam za porównanie ale nie mam pojęcia jakiego innego mogłabym użyć.) Kilka dni po ich wystąpieniu owe krostki stały się bardziej czerwone i nie mam pojęcia czy to jest efekt drapania czy stało się to samoistnie. Bardzo dbam o higienę osobistą. Zauważyłam, iż podczas prysznica piecze mnie okolica odbytu. Podczas używania środka do higieny intymnej *Ziaja Płyn do higieny intymnej* początkowo pieczenie występuje jednak już po kilku sekundach mija. Problem swędzenia jednak wraca po około godzinie. Dziwi mnie to i przeraża, że problem nie znika ale staje się coraz poważniejszy. Podczas ostatniej wizyty u ginekologa wspomniałam iż mam problem ze swędzeniem odbytu na co lekarz mi powiedział, że nie jest proktologiem i nie może mi nic poradzić. Długo zbierałam się zanim poszłam na ta wizytę do ginekologa i teraz po jego odpowiedzi krępuję się wspomnieć o tym problemie jakiemukolwiek innemu lekarzowi. Jestem obecnie w Norwegii gdzie nie tylko bariera językowa ale także i psychiczna hamuje mnie przed jakimikolwiek działaniami. Przeczytałam ogromną ilość informacji na temat hemoroidów, kłykci odbytu, grzybic, iż teraz w mojej głowie każda z powyższych chorób pasuje objawowo do moich. Proszę o jakąkolwiek radę w tej sprawie. Co może być przyczyną moich objawów? Jak je leczyć? Jakie środki mogę zakupić w Norwegii aby zatrzymać swędzenie oraz pieczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Prawdopodobnie są to żylaki odbytu. Za czym przemawia krew na papierze toaletowym. Najlepiej udać się w takiej sytuacji do chirurga. Lekarz musi ocenić jaki stopień zaawansowania mają żylaki i jak je w związku z tym leczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Miałam identyczny problem (niesamowite swędzenie, pojawienie się krostek). Objawy nasilały się po wypróżnieniu. Udałam się do ginekologa (po wykluczeniu pasożytów), który przepisał mi krem TRIDERM. Smarowałam przez 7 dni, po 5 dniach objawy ustąpiły. Po każdym wypróżnieniu trzeba dokładnie umyć okolice odbytu. 2-3 razy dziennie smarować odbyt kremem TRIDERM wciskając trochę kremu do odbytu (nie głeboko - ok. 1 cm.). Naprawdę pomogło. Wcześniej stosowałam maści na hemoroidy (różne) i grzybicę (clotrimazol). Dopiero TRIDERM pomógł. Życzę zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam identyczną sytuację, jednakże nie wyczułam żadnych wypukłości ani niczego w okolicach odbytu, jednakże tak samo występuje u mnie lekkie krwawienie, ostatnio nawet zauważyłam że stolec jest otoczony jakby zakrwawionym śluzem. Stosuje również maść clotrimazolum. Dopiero 2 dzień kuracji mam za soba, mam nadzieję że po tygodniu objawy ustapią, nie wiem jednak co z tym krwawieniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na 100%hemoroidy strasznie swedzi, mascie npomagaja na bardzo krotko, ale z tymTRIDEM to prawda ale nie stety jest na recepte, czasami pomaga przykladanie okladow ze zwyklej herbaty naprawde polecam po godzinie swedzenie ustepuje na bardzo dlugo ale trzeba czesto to powtarzac,mnie swedzi juz rok z jakimis malymi przerwami bo stosuje rozne masci ale tak jak mowilam Tridem jest najlepszy, pozdrawiam i jak mozesz zmus sie i idz do lekarza jak tylko przyjedziesz do polski a teraz herbatka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzicie tutaj jest kwestia tego ze to moze byc wiele chorob jezeli uprawiacie sex analny moze zgloscie sie do wenerologa bo mmoze to byc grzybica lu np rzerzaczka czego nikomu nie zycze choc jest uleczalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem i przyznaje ze Triderm robi cuda, ale wszytko zalezy w jaki stanie juz jest twoj odbyt, bo czesto jak juz pojawiaja sie czerwone chrosty i krew to znaczy ze juz zrobilas sobie rane i przy okazji jest duze prawdopodobienstwo grzybicy juz ze stanami zapalnymi, wtedy polecam masci Travocort ze sterydem do wyczerpania a potem travogen tez do wyczerpania hmm.. wiem ze to trudne ale nie mozna wtedy juz drapac okolic odbytu. Po okolo 2 tygodniach odbyt jak nowy:) oczywiscie wszystkie masci na recepte/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mój problem zaczal się 1,5 roku temu,7 miesięcy po porodzie zaczal mnie swedziec odbyt pojawily się czerwono fioletowe zgrubienia ,swedzialo najbardziej w nocy ,mieszkam w anglii wiec udałam się do gp przychodni lekarz powiedział ze to hemoroidy wiec dal czopki nic nie pomoglo po paru miesiącach poszlam do innego który bez oglądania stwierdził ze to hemoroidy wiec czopki i masc dostałam trochę mniej ale nadal swedzialo,poszlam do następnego lekarza który powiedział ze to szczelina odbytu kazal pic wode i przepisal srodek który miał rozmiekczyc mojego stolca,domyslacie się ze nic nie pomoglo,pojechalam do polski do proktologa 130 zloty wizyta 15 minut powiedział grzybica odbytu i przepisal clotrimazolum uzywalam miesiąc i nic nadal swedzialo,dalam sobie już spokoj ale mama mowila idz ostatni raz opowiedz ze chcesz żeby zrobili wymaz z odbytu i tak tez zrobiłam lekarz wzial wymaz ,pobrali mi krew dla pewności i powiedział ze to nie grzybica przepisal mi hydrokortizon ,używam od tygodnia i jest o niebo lepiej już nie swędzi niemam pekniec i ranek ,zgrubienia znikają,mam nadzieje ze to nie wroci i zniknie na zawsze,przez 1,5 roku moja psychika wysiadala ,stres ,nerwy brak zbliżenia z mezem za tydzień mam wizyte u lekarza ,napisze wam jak było, a i jak macie problem tego typu to idzcie do kilku lekarzy może trafi wam się dobry lekarz który was wyleczy,oni sa od tego żeby nam pomagac,zadajcie żeby potraktowali was serio,pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,obiecalam ze napisze jak po wizycie u lekarza,otoz lekarz stwierdził ze się goi wszystko,wymaz ok,krew ok,powiedzial ze to moglo zacząć się od malej ranki która drapiąc powiekszalam taki rodzaj egzemy która może być wszędzie tzn,na każdym kawałku naszego ciala u mnie to był odbyt,dal mi przykład strupa którego byśmy drapali nonstop to nigdy się nie zagoi,wrecz przeciwnie bakterie się dostana i rana jest gorsza ale odkad zaczelam uzywac hydrokortizon nic mnie ie swędzi ,uzywalam tyko tydzień bo tak mi polecil lekarz ,teraz mija kolejny tydzin odkad przestalam uzywac masci i wszystko jest w porządku,nie swędzi i oto chodzilo.,mam nadzieje ze komus to pomoze bo ja się meczylam 1,5 roku z tym i teraz czas na lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Wystąpienie krwi na papierze, swąd. Jednak wszystko zaczelo sie od bólu i swedzenia pochwy po paru stosunkach z moim chlopakiem. Po paru dniach jakby przeszlo rozniez na odbyt, ale krwawienia byly zanim zaczelam wspolzyc z chlopakiem. Co to moze byc? Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam podobny problem - swędzenie odbytu, tyle że bez krwi, krostek itd. Wyczuwam natomiast jakby 2 dodatkowe *fałdki skóry* przy odbycie, poza tym wszystko wygląda ok. Swędzenie trwa już 2 miesiące, wcześniej też miałam przez miesiąc, ale samo zniknęło. Tym razem się ciągnie i ciągnie. O ile fizycznie to da się znieść (trudno, ale da się), to psychicznie coraz gorzej. Chodzę poddenerwowana, tylko o tym myślę. Od wczoraj używam Triderm i wydaje się lepiej. Od razu po posmarowaniu jest lekkie swędzenie, ale po 10-15 min mija. Mam nadzieję, że to rozwiąże sprawę. Stosowałam wcześniej Sudokrem, Anusol i Cortisone, nic nie pomogło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mnie tez dopadlo. Swedzenie, pieczenie, krwawienie i bol. Nie moglam zalatwic sie przez kilka dni. Jest do takiego stopnia ze nie moge siedziec, stac normalnie funkcjonowac. 6 lat temu zaczelo sie i myslalm ze to hemorojdy, udalam sie szybko do lekarza stwierdzil ze to szczelina odbytu dostalam czopli Posterisan H oraz masc Proktosedon, uzywalam jak zalecil 10 dni przerwa 7 dni i znowu 10 dni. Oczywiscie dieta warzywa owoce zupki itd...Odeszlo jak reka odjol. Po 4 latah chroba wrocila. Pojechalam ponownie do lekarza i znow to samo te same leki. Mialam ulge na kolejne 2 lata, od tygodnia znowu sie mecze. Teraz mieszkam w Norwegii i jest problem. Nie mam pojecia gdzie sie udac. M7ze ktos ma namiar na lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×