Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzki w udzie po potłuczeniu


Gość izabela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 18 lat. Miesiąc temu przewróciłam się i potłukłam sobie prawe udo. Na drugi dzień pojawił się bardzo duży siniak, a miejscami wyglądał nawet jak krwiak. Dosyć mocno bolał, nawet podczas przewracania się zboku na bok podczas spania. Po tygodniu jednak siniak zniknął całkowicie. Kilka dni temu zauważyłam że w jednym miejscu pozostał jeszcze ból na udzie. Zaczęłam więc dotykać palcem udo, by sprawdzić gdzie dokładnie mnie boli i wyczułam pod skórą malutkiego guzka, i jeszcze jednego obok, z tym, że drugi nie boli. Właściwie sam guzek nie boli tylko skóra nad nim. Guzek da się przesuwać bo nawet zaznaczyłam markerem w którym miejscu go wyczułam, a po jakimś czasie znajdował się w innym, tzn był lekko przesunięty poza zaznaczony obszar. Czy od uderzenia może rozwinąć się nowotwór? Dodam, że nikt w rodzinie nigdy nie chorował na raka. Słyszałam też o tłuszczakach. Czy może to znaczyć np. że mam niegroźne tłuszczaki, a mięsień boli mnie jeszcze po uderzeniu? Proszę o odpowiedź, oczywiście udam się do lekarza. Chciałam tylko zasięgnąć informacji gdyż w chwili obecnej niepokoję się tym. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×