Swędzenie odbytu i ołówkowate stolce

użytkownik
gabrielle

Witam na forum, Chciałam zapytać czy takie objawy jakie u mnie występują mogą występować tylko przy nowotworze??? Otóż od co najmniej 7 m-cy mam swędzenie odbytu, a od ok. miesiąca częściej oddaję stolec. Do tej pory wypróżniałam się regularnie raz dziennie, mniej więcej o tej samej porze. Obecnie mam naprzemienie w ciągu dnia albo zaparcia albo dość rzadkie wypróżnienia, zaczyna się od twardego stolca, a potem załatwiam się jeszcze 2, 3 razy i wtedy są to już rzadkie wypróżnienia. Od ponad tygodnia mam ból w dole brzucha taki jak przed miesiączką. Kilkanaście razy pojawiły się też *ołówkowate* stolce, krwi w stolcu nie zauważyłam.
Moje pytanie - czy te ołówkowate stolce przy raku jelita grubego występują zawsze czy mogą też być naprzemiennie tzn. raz występować a innym razem nie? Czy przy np. hemoroidach też się mogą pojawiać?
Czytałam objawy w necie i jestem przerażona czego dotyczą :(.
Dodam, że mam 41 lat i małego synka, który wymaga specjalistycznej opieki. Nie wiem co zrobię gdyby okazało się najgorsze. Wiem, że powinnam iść jak najszybciej na kolonoskopię i do proktologa, dziś idę się zapisać na to badanie w ramach profilaktyki, czeka się jednak około m-ca. Do tego czasu chyba umrę z nerwów, o niczym innym nie myślę i przez to nie jestem w stanie w pełni zajmować się synkiem. Proszę odpiszcie coś bo chyba oszaleję. Nie muszę dodawać, że szukam choć ciut pocieszenia, że to może być coś innego ...

Reklama
użytkownik
S , 23l.

Polska służba zdrowia... Prywatna kolonoskopia to koszt ok 300-400 zł więc ewentualnie tak można spróbować żeby szybciej sie upewnić...
A jeśli chodzi o objawy to nie ma sensu od razu obierać najgorszy wariant... To może być cokolwiek więc nie ma co sie spinać narazie...
Wszystkiego dobrego i proszę pisać po wizycie lekarskiej...

Pozdrawiam

użytkownik
Michał

Witam mam problem towazyszy mi straszny ból odbytu trawa to już około 2 dni zaczął się nagle wczęśniej miałem straszne gazy teraz jak by zwieracz się troche wywichnął czuć różnice jak by pęcheż mały na zewnątrz i boli bez przerwy dodam ze mam 21 lat i niewiem czy to hemoroidy . wczęsniej w kale pojawiała się krew

użytkownik
Kinia

Ja usunełam i mam ten niewygodny problem z głowy. Polecam Euroklinikę w Siemianowicach, wielke wyrazy szacunku dla dr Andrzeja Grzeli

Twoja odpowiedź