Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgrubienia i guzki w piersi w wyniku USG piersi


Gość Liliana33

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Liliana33

Witam Mam 33 lata i od 3 lat jestem pod stałą kontrolą onkologa, a w sierpniu minęło 2 lata po usunięciu z prawej piersi brodawczaka. Badania usg wykonuję regularnie z uwagi na obciążenie genetyczne (siostra ojca miała raka piersi w wieku 37 lat). od czasu operacji wyniki badań usg są w porządku ale nie rozumiem nieścisłości w opisie radiologa: *piersi o budowie gruczołowo tłuszczowej z cechami dysplazji. zmian litych i torbieli nie stwierdzono. doły pachowe w granicach normy*. W opisach dysplazji które czytałam mówi się że dysplazja to właśnie liczne zmiany torbielkowe a radiolog napisał że torbieli brak? Prawa pierś bardzo często mnie boli (górny zewnętrzny kwadrat) i są tam liczne zgrubienia i guzki więc sama nie wykonuję badania palpacyjnego z uwagi na jego niemiarodajność - nie jestem w stanie wychwycić żadnych różnic a ból przy samobadaniu jest często nie do zniesienia. Proszę o wyjaśnienie opisu badania usg i sugestie co do możliwości zmniejszenia bólu piersi (druga pierś boli mnie tylko lekko przed miesiączką a poza tym wcale, w niej nie wyczuwam tylu zgrubień i guzków co w prawej), dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×