Zabiegi rehabilitacyjne przy lordozie kręgosłupa i osteofitach

u?ytkownik
Wiesia

Ogromna prośba. Nikt nie chce mi dokładnie określić jakie zabiegi rehabilitacyjne mogą mi pomóc. Proszę jeżeli to możliwe na podstawie moich badań określenie jakie zabiegi mi pomogą a jakie mogą zaszkodzići Mam skierowanie na rehabilitację ZUS-owską Nie jestem pewna jakie mogę mieć zlecone zabiegi żeby mi nie zaszkodziły a pomogły. W wynikach rezonasu magnetycznego stwierdzono u mnie: kręgosłup lędźwiowy - lordoza lędźwiowa nieco spłycona, guzki schmorla, w trzonach I3 i L5 zmiany morfologii naczyniaków, osteofity krawędziowe, podchrzęsne zmiany zwyrodnieniowe powierzchni trzonów L5 i S1, zmiany zwyrodnieniowe w st. m-kręgowych, zmiany degeneracyjne krążków mk poniżej trzonu L2, na wysokości L2- L3 niewielka podwięzadłowa wypuklina bez konfliktu ze str. nerwowymi, na wys. L3-L4 lateralizująca na lewo niewielka wypuklina, po stronie lewej również pozaotworowa, redukująca światło także otworu m-kręgowego- bez kompresji str. nerwowych, na wys. L4-L5 szerokopodstawna wypuklina krązka mk., osteofity i zmiany w stawach redukują światło otworów mk oraz zach. boczne, z przyleganiem do nerwów i korzeni nerwowych - bez ewidentnego ich ucisku, na wysokości L5-S1 lateralizująca na lewo wypuklina, osteofity i zmiany w stawach redukują lewy otwór mk z przyleganiem i możliwym uciskiem nerwu L5 oraz przylegaj z możliwym uciskiem przy obciążeniu do lewego korzenia S1, torbiel okołokorzeniowa po stronie prawej S3, stożek rdzeniowy bez zmian ogniskowych. Odcinek Kręgosłup piersiowy- W centralnej części rdzenia kręgowego na poziomie kręgów Th1 - Th3 widoczna szczelinowatego kształtu przestrzeń płynowa. obraz może odpowiadać jamie syringomielicznej lub poszerzonemu kanałowi centralnemu. krążki międzykręgowe mają prawidłową strukturę Nawarstwienie kostne na przednich krawędziach trzonów kręgów piersiowych Th8- Th10 Guzki Schmorla w obrębie blaszek ranicznych trzonów dolnej części piersiowego odcinka kręgosłupa. Odcinek kręgosłupa szyjnego - nieprawidłowe ustawienie odcinka szyjnego ze zniesieniem lordozy i odcinkową kyfozą C5-C6. w odcInku C5-C6-C7 zmniejszenie rezerwy płynowej kanału kręgowego , zmiany zwyrodnieniowo wytwórcze z dehydratacją krążków międzykręgowych wyrażoną obniżeniem ich wysokości i sygnału w obrazach T2 zależnych oraz osteofitami przednich i tylnych krawędzi trzonów. Na poziomie C5-C6 tylna przepuklina jądra miażdzystego szerokopodstawna uciskająca worek oponowy od przodu zwężająca oba otwory mk z uciskiem korzeni nerwowych Na poziomie C6-C7 tylna przepuklina jądra miażdżystego uciskająca worek oponowy od przodu kierująca się w stronę obu otworów międzykręgowych z przewagą strony lewej z większym zwężeniem otworu po tej stronie i uciskiem korzenia nerwu. Na poziomie C3-C4 tylna przepuklina krązka międzykręgowego uciskająca worek oponowy od przodu przylegająca do przedniej powierzchni rdzenia i zwężająca światło prawego otworu międzykręgowego Na poziomie C7 - Th1 niewielkie tylno prawoboczne uwypuklenie pierścienia włóknistego.
W stawie biodrowym entezofity na krawędziach kretaczy większych kości udowych.
w Rtg stawu kolanowego zmiany zwyrodnieniowe w obu stawach kolanowych z niewielkimi osteofitami na wyniosłościach międzykłykciowych i na przyśrodkowych krawędziach stawowych w lewym stawie kolanowym oraz redukcją wysokości szpar stawowych w zakresie przedziałów przyśrodkowych. Zmiany zwyrodnieniowe w obu stawach rzepkowo-udowych Enzeopatie w miejscach przyczepów rzepkowych ścięgien mięśni 4-głowych uda.
Wiem że było dużo czytania ale to tak wygląda mój kręgosłup i nogi nie wypisałam stawu barkowego.
Dzięki za pomoc

Reklama

Twoja odpowiedź