Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie raka brodawkowatego tarczycy


Gość 52latka

Rekomendowane odpowiedzi

Wynik biopsji cienkoigłowej guzka tarczycy: *BAC tarczycy (6PREP) Wynik: Rozmaz przydatny. W krwisto-koloidowej treści widoczne są płaty komórek nabłonkowych tarczycy ogniskowo tworzące struktury brodawkowate i z pojedynczymi wpukleniami i bruzdami jądrowymi oraz rozproszone limfocyty. Obraz mikroskopowy nie jest jednoznaczny jednak nasuwa podejrzenie raka brodawkowatego tarczycy. Kat. 5 * Czy w niewątpliwym wykryciu raka - ze względu na przyszłą histopatologię po dalszym wycięciu guzka - raczej dla formalności tak piszą że *...jednak nasuwa podejrzenie raka* ? Czy już jednak przesądzone, że to rak? Czy muszę i powinnam poddać się operacji? Miewam trudności z oddychaniem, nie związane z guzkiem, może z przebytą sarkoidozą, więc operacja jest dla mnie groźna? Jeśli po operacji ostatecznie potwierdziłby się rak, to jakie metody leczenia są przeprowadzane? Konieczna chemioterapia? Jakie na ogół są rokowania? Jest to druga biopsja, powtórzona, bo poprzednio był *rozmaz ubogokomórkowy. W koloidowo-krwistej treści widoczne są pojedyncze skupienia komórek nabłonkowych tarczycy z cechami powiększenia jąder i nakładania się. Obraz mikroskopowy niejednoznaczny. Konieczne powtórzenie BAC. Kat.3*. Dodam, że guzek jest malutki i ogromnie twardy (mówiono to podczas ostatniej biopsji) Był kłuty 4 razy, gdyż nie można było dobrze pobrać, twardy i wymykał się spod igły. Nie wiem jakiej wielkości, wcześniej w lutym b.r. 6 mm, będzie zrobione usg.Od dawna mi coś przeszkadzało w gardle, czasami czucie jakby ciała obcego, czasami trochę pobolewało w gardle, a obecnie od pewnego czasu pobolewa mnie w przełyku zwłaszcza przy połykaniu śliny. Bardzo proszę lekarza o opinię i cenną podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×