Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz jajnika a operacja


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tomografia komputerowa wykazała 5 cm guz na lewym jajniku po ocenie ginekologa jest to dwukomorowy niejednorodny grubościenny nie prosty guz. Lekarz zlecił pobranie markerów. Chciałabym się dowiedzieć czy w takim przypadku konieczna będzie operacja? Czy ten guz może być złośliwy? Bardzo dziękuje za odpowiedz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Prosiłabym bardzo o jakakolwiek odpowiedz. Będę bardzo wdzięczna wizyte u lekarza mam dopiero za tydzień. Wiem jedynie ze wynik estradiolu jest za wysoki i wynik Ca125. Nie mam pojęcia co to oznacza? jeszcze raz bardzo proszę o jakaś odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad rok temu bylam u ginekologa i wszystko wyszlo dobrze.. Od 6 miesiecy mialam dziwne okresy.. Bole brzucha a w listopadzie i grudniu 2012 to juz bylo zle.. Poszlam znowu do ginekologa i okazalo sie ze mam torbiel w wielkosci pomaranczy.. Badania na markery nowotworowe wyszly 326 gdzie norma wynosi 35... Otrzymalam skierowanie do kliniki. Okazalo sie po badaniach ze to guz jajnika. Mialam operacje ,wycieli mi guza wraz z jajnikiem poniewaz byl w stanie rozkladu.. Kiedy ruszyli to wszystko rozwalilo sie i mialam plukanie jamy brzusznej. Co sie okazalo ze ten guz byl 8cm dlugosci na rowniez jelicie. Moje pytanie jest takie czy juz bede zdrowa? To nie byl zlosliwy .. Boli mnie teraz jajnik prawy (lewy jest wyciety) ale moze dlatego ze to dopiero 6dni od operacji.. Mam 23lat, boje sie.. Czy moge byc juz spokojna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×