Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból lędźwi promieniujący na pośladki


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pół roku boli mnie u dołu po prawej stronie, chodzi o lędźwie. Czasem promieniuje ból na pośladki, udo a nawet do stopy. Przeszedłem właśnie rehabilitacje ale nic nie dało nadal to samo, praktycznie bardziej mnie bolą od tego leżenia. Poczytałem na innych forach i to może być *rwa kulszowa*. Ale ktoś moze wiedzieć co to jest. Mam dopiero 18 lat.Dzieki za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ja miałam podobne objawy. poszam do lekarza dopiero jak się wywróciłam się w domu ponieważ noga mi zdrętwiała. Niestety lekarz stwierdził, że nie widzi podstaw aby dać mi skierowanie do neurochirurga- BYŁO TO 4 LATA TEMU. Pisze o tym ponieważ Michale trafiłam w zeszłym roku w końcu do specjalisty i zrobiłam tomograf. Okazało się, że wypadł mi dysk i jakbym od razu trafiła do specjalisty obeszło by się bez operacji. Jestem już tydzień po zabiegu. Na twoim miejscu poszłabym do neurochirurga i na dobrą rehabilitację. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czekaj z tym ja czekałam za długo i trafiłam na stół operacyjny .- rwa kulszowa z olbrzymią przepukliną .Teraz mam niedowład stopy , który może minie , a może zostanie , tak mówi lekarz i rehabilitant..Więc udaj się jak najszybciej do specjalisty ,aby uniknąć powikłań.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michale mam to samo co ty :) chodzę właśnie na fizjoterapie, ale nie wiem czy to coś pomoże. Byłem u ortopedy, ale wykluczył operacje. Czas wybrać się chyba do jakiegoś innego specjalisty, może skocze do tego neurochirurga, zobaczymy co powie :). A teraz pytanie ode mnie: jeżeli będzie konieczna operacja, to czy jest możliwość wrócenia na siłownie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec byłem na prześwietleniu kręgosłupa, i dostałem opis: Rozszczep łuku kręgu L-5 i S-1. Wyrostki poprzeczne kręgu L-5 przerośnięte. Co o tym myślicie? We wtorek idę do lekarza z tym opisem i zobaczę co powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem u neurologa. Stwierdził że rozczep łuku to wada wrodzona i te bóle są spowodowane przez głowę. Mam skierowanie na dokładne przeswietlenie głowy (nie wiem jak to sie nazywa). Jak dła mnie to głupie, bolą mnie plecy a uczepił sie głowy :D Co ma piernik do wiatraka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro lekarz tak zalecił, to nie pozostaje Ci nic innego, jak mu zaufać. Oby tylko postawił trafną diagnozę i wybrał odpowiednie leczenie. A weszłam w Twój wątek, bo miałam identyczne objawy jak Ty. U mnie na szczęście została zdiagnozowana *tylko* rwa kulszowa, na którą świetny lekarz Kroszczyński (www.rehab.pl) dobrał mi szereg zabiegów manualnych, dzięki którym chodzę bez bólu. Powodzenia Michale!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MICHAŁ

Dzięki za odpowiedź KASIA, pod koniec kwietnia dowiem się z czego bierze się ten ból. Oby z głową było wszystko Ok, (żadnego guzu). Jeszcze cierpię na migrene (z aurą) i być może to też ma jakiś wpływ na bóle pleców. Po rezonansie magnetycznym będzie wiadomo co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość angelika

Witam ja prawie przez dwa lata nrzekalam na bol krzyza ledzwiowego mialam rtg i wykazalo zwerzenie ledzwiowe i dyskopotje wiec tabletki przeciw bolowe rozne az bol z krzyza promieniowal do prAwej nogi az do stopy.w lutym tego roku mialam tomografie i stwierdzono przepukline dosc duza i wypadniety dysk l5 do l1 .po operacji jestem juz 3tyg.fakt ze nie mam juz boli ale dalej mrowienie i dretwienie prawej nogi od bioder po stope .oslabiona .przy 15min chodzenia .ale mam nadzieje ze z czasem to minie.za tydzien mam kontrole w poradni neurologicznej w gdansku.i mam pytanie do osub ktorzy mieli taka sama sytuacje .po jakim czasie mogliscie zyc normalnie.bez leku ze bol powroci .jak dlugo sie leczyc .po jakim czasie mozna powrocic do swojego hobby .a moim jest taniec .juz miesiac na luzku a tesknie do muzyki i tanca prosze o odp .pozdrawiam i zycze zdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANGELIKA Może powinnaś się udać na dobrą rehabilitacje,kurde współczuje Ci, bo to jak opisujesz to nie jest Ci lekko. Masz kontrole to powiedz lekarzowi, o tym mrowieniu i drętwieniu nogi. Może lekarz Ci powie czy to przejdzie, bo przecież nie można żyć w bólu, jak funkcjonować? Praca, szkoła? i codzienne życie?. Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia i tańca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to byłem u neurologa z wynikami z rezonansu magnetycznego i powiedział że z głową wszystko OK. Chodzi o plecy to powiedział że wielu Ludzi bolą plecy i nic nie zrobi :D. Więc już więcej nie chodzę po żadnych lekarzach. Niech bolą i mam wyj.bane. U mnie nie wykazał żadnej choroby a moze jest nie wiem, ale koncze z lekarzem. Życzę wam szybkiego powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też przeszedłem tą drogę wszystkich badań i lekarz stwierdził że wyniki stosowne do wieku...mam teraz 47 lat a jak zacznie boleć ..tak jak np. teraz od kilku dni to idzie zwariować..ale co pójdę do lekarza on powysyła po badaniach albo nie...po jakimś czasie i tak przestanie boleć a lekarz powie że to z tym się żyje szkoda czasu i poniżania u lekarzy póki się da to trzeba przetrwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wam http://www.rehab.pl/bol-plecow/ - Leczenie bólu pleców zajęło co prawda kilka wizyt jednak lekarz Andrzej Kroszczyński wyleczył mnie raz a porządnie gdy reszta konowałów tylko udawała że coś robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Angelika

witam ..:) własnie nie kazdy lekarz jest wyrozumiały a jak mozna zyc z bólem ..:( masakra ...ja znów porobiłam badania tym razem rezonans ,czekam za wynikami ,i co dalej ..?... juz rok po operacji .i nadal ból i dretwienie prawej nogi ,i ten dziwny dotyk stopy ...ze jest inna ,wrazliwa na podłoze...czy kiedys to sie zmnieni ..lekarz dopiero 26 lutego ..i wtedy sie dowiem czy druga operacja mnie czeka ...tylko nadzieja pozostaje ze bedzie lepiej i powrocedo tanca ..:) pozdrawiam was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×