Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pigułki antykoncepcyjne po wycięciu włókniaka z piersi?


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

co to za odpowiedź szanuj się???? według ciebie lucyno kobiety biorące tabletki anty nie szanują się???? bo dla mnie nie! to jak sie zabezpieczasz to twoja decyzja! moze dla ciebie kalendarzyk to najlepsza metoda ale niektórzy chcą mieć komfot psychiczny i sami planować kiedy bedą mieli dziecko, a nie z pzypadku. to jesy chyba szacunek do samej siebie i do partnera. tabletki mogą ale nie muszą nasilac takie zmany w przyszłości. Po za tym kobiety które nie brały nigdy tabletek też mają włókniaki! Najlepiej Kasiu porozmawiaj z ginekologiem i podejmij decyzję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo za głupotę dla lucyny ż.:))))))))))))))naprawdę gratuluję! Kasiu,mało prawdopodobne, żeby tabletki antykoncepcyjne miały wpływ na powstawanie włókniaków-musiałabyś brać je naprawdę ładnych parę lat. ...domyślam się, że jesteś młodą i ŚWIADOMĄ kobietą, a w takim przypadku przejście na metody naturalne byłoby koszmarem! Skonsultuj sprawę z jakimś naprawdę dobrym ginekologiem, najlepiej endokrynologiem. pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Kasiu,mało prawdopodobne, żeby tabletki antykoncepcyjne miały wpływ na powstawanie włókniaków-musiałabyś brać je naprawdę ładnych parę lat.* Nie zgodze się z tym. Właśnie dzisiaj wróciłam ze szpitala, mój chłopak wyczuł u mnie guzka w piersi, byłam na usg i biopsji, to włokniak.. Pytałam lekarke, która robiła mi biopsje czy tabl antykoncepcyjne mogły mieć jakiś wpływ na pojawienie się włókniaka i powiedziała, że TAK! A tabletki biore od 8 miesięcy... Czekam na wynik biopsji i wtedy się okaze czy bede musiała iśc na jego usunięcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam, jestem po biopsji, nie wycinam go , bo mi nie dokucza, onkolog kazał odstawić tabletki antykoncepcyjne, potem zrobiły mi się cysty na jajnikach, które wyleczyłam tabletkami, juz kilka lat ich nie biorę ale chyba znów wrócę, a guzek niekoniecznie musi się powiększyć, trzeba go obserwować i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lekarz to inna opinia. Konsultowalo mnie 3 onkologow, zaden nie zapytal czy przyjmuje jakies hormony. Ginekolog zdecydowanie odradza tabletki (wogole hormony) chyba ze onkolog wyraza zgode. Ten jednak nie bierze odpowiedzialnosci za wysiew kolejnych. Takze suma sumarum. Odradzam bo ryzyko jednak jakies jest ze ktorys z kolejnych guzow moze sie okazac zlosliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×