Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drętwienie ręki i zawroty głowy po operacji kręgosłupa


Gość Renata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panie doktorze jestem 1,5 roku po operacji kręgosłupa {dyskopatia c5-c6, c6-c7}. Na dzień dzisiejszy znów mi się pogarsza, mam drętwienie rąk i ból oraz zawroty głowy. Wykonałam rezonans magnetyczny i otrzymałam wynik. Stan po discektomi c5-c6 i c6-c7 i stabilizacji implantem solos {peek}. Na poziomie c5-c6 i c6-c7 widoczne implanty,a w przylegających trzonach kręgowych artefakty oraz ogniska obrzęku szpiku przy blaszkach granicznych-zmiany pooperacyjne? Na tych poziomach zmiejszenie rezerwy płynowej kanału kręgowego. Zniesienie lordozy szyjnej. Cechy dehydratacji krążków międzykręgowych c2-c3 ,c3-c4, c4-c5. Na poziomie c4-c5 tylna centralna przepuklina krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy, odcinkowo sięgającardzenia kręgowego, zmiejszająca rezerwę płynową kanału kręgowego na tym poziomie. Na poziomie c3-c4 niewielka tylna centralna wypuklina krążka międzykręgowego nieco modelująca worek oponowy. Bardzo bym prosiła wyjaśnienie tego wyniku. Chciałabym wiedzieć co mnie czeka. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Z opisu badania można wywnioskować, że doszło do zmian w kręgosłupie powyżej operowanego miejsca. Trudno na podstawie samego opisu wyrokować o sposobie leczenia czy rokowaniach. Powinnaś udać się do swojego lekarza, który po zadaniu oraz pełnej analizie wyników badań będzie mógł zaproponować odpowiednie leczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×