Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból poniżej linii żeber po spożyciu alkoholu


Gość Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dziwny problem, postaram się opisać dokładnie Około 7 miesięcy temu miałem dwa ataki po zjedzeniu ostrej i tłustej potrawy, noc po nocy, strasznego bólu raz z prawej raz z lewej, prawdopodobnie atak kolki nerkowej, przez tydzień chodziłem jeszcze obolały, ale jakoś przeszło. Od jakiś 4 miesięcy odczuwam uczucie pełności / ucisku z prawej strony poniżej żeber, mniej wiecej na wysokości pępka, z prawej strony, jest to uczucie jakby ktoś mi delikatnie trzymał dłoń na brzuchu Uczucie to nasiliło się ostatnio po spożyciu sporej ilości alkoholu (alkoholu nie nadużywam, pijam sporadycznie, raz na kilka miesięcy) Przy uciskaniu prawej strony czuje ból, ciężko mi zlokalizować go dokładnie, idzie trochę do góry wzdłuż boku. Od dłuższego czasu przy nabieraniu powietrza do pełna też czuje ucisk w prawej dolnej części brzucha. Nie robiłem badań, prosiłbym o nakierowanie co to może być? Dalej nerki? Woreczek żółciowy? Problem ewidentnie nasilił się po spożyciu alkoholu. Ból w prawym boku jest przy dynamicznych ruchach, podskakiwaniu Wydaje mi się, że mam z lewej strony żylaki powrózka nasiennego nie wiem czy może to mieć jakiś związek. Byłbym wdzięczny za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest szansa ze bol moze pochodzic od zablokowanego woreczka zolciowego lub czegos co w medycynie chinskiej nazywa sie stagnacja energi w watrobie, wskazuje na to: bol po zjedzeniu tlustego lub ostrego w tym alkoholu (podraznia), moze to rowniez promieniowac od kamieni nerkowych, rowniez wyrostek robaczkowy nalezy wziac pod uwage, trudno tak na odleglosc.....lepiej sprawdz to wszystko po kolei. pozdrawim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dieta, alkohol i umiejscowienie bólu wskazują na wątrobę. Wątroba sama nie boli, ale daje wrażenie rozpychania się. Nie wykluczam woreczka żółciowego. Udaj się do lekarza i zrób standardowe badania krwi, moczu i może kału. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×