Swędzące bąble na skórze

u?ytkownik
Mariusz

Od czasu do czasu wyskakują mi na ciele bąble, które swędzą, wyglądają jak oparzenie przez pokrzywe....gdy przestane sie drapać to bomble znikają...nie mam pojęcia co to może być?

Reklama
u?ytkownik
mariusz

Jeszcze dodam... ze te bąble wyglądają jakbym sie oparzył przez pokrzywe..tylko ze swędzą ale wyglądaja tak samo jak oparzenie pokrzywy.....

proSzę o pomoc???

u?ytkownik
haemophilus

Należy udać się z tym problemem do dermatologa. Jest to pokrzywka powstała w wyniku uczulenia. Prawdopodobnie lekarz zaleci testy skórne aby ustalić co jest przyczyną.

u?ytkownik
mariusz

Byłem w szpitalu dali mi zastrzyka i przepisali mi tabletki .. (Zyrtec)..abym brał co noc... pierwszy raz stało sie to gdy byłem wszkole... i nagle cos zaczeło mnie swędziec... zdjąłem koszule i miałem wyspke na całym ciele - te bąmble...

jak bede brał regularnie tabletki tak jak zalecili... to nie bede miał juz nigdy tego uczulenia (wysypki)???

proSze o odpowiedz?

u?ytkownik
Bartek

Witam ja tez to mam bylem u lekarza i powiedzial ze to uczulenia na cos ale nie wie na co*/*/ i tez mi przepisali Zyrtec

u?ytkownik
BasiaMax

Witam. Rano, gdy się budzę, czasem mam na przedramieniu swędzące bąble podobne do tych, jakie powstają po ugryzieniu przez komara. Czasem jest to 1 bąbel, czasem kilka. Po jakiejś godzinie bąble znikają. Zdarza się też, że bąble wyskakują na owłosionej skórze głowy, na jej górnej części. Co to może być ?

u?ytkownik
LOOOOOOKKKOOO

Mam tak samo Niedawno zaobaczyłam na ciele bąble.. Myślałam że mi zejdzie a po paru dniach zaczeły mi wyskakiwać coraz więcej i swędziały mnie.. Bąble są takie same jak po ukąszeniu komara .. ale gdzie w zime komary. pomocy co to ? czy iść do lekarz?

u?ytkownik
mika

Znam to dwa dni temu wyskoczyly mi trzy pryszcze myślałam ,ze znikna ale nie nastepnego dnia obudziałam sie i miałam ich wiecej i co gorsze były na całej twarzy duze ,czerwone bable ,ktore mnie swedzą i na dodatek mam powiekszone wezły chłonne ...nie wiem co robic ,wiec ide do dermatologa nie chce ryzykowac ze zostana mi blizny po czyms takim

u?ytkownik
Elek

Mam to samo ale pierw miałem to z tymi uhryzieniami komara miałem takie dziwne zjawisko bo miałem na dwóch łokciach dwóch kolanach dwóch ramionach na stopach dłonie całe swędziały */ . Ale to po 2 godzinach zniknęło i nie miałem tego z pół roku a dziś z rana miałem pokrzywke nie miałem ukąszeń komara tylko miałem bąble po pokrzywie jakby i w tych samych miejscach co z komarkiem . W szkole mi to zeszło wróciłem do domu zjadłem obiad siadłem na kompa i znów powyskakiwały one . Nie wiem co robić jak jutro znów tak będę miał to ide do lekarza nie ma co się narażać . Tyle tylko powiem . To ma prawie każdy moi rodzicie mówili mi że mieli to samo.

u?ytkownik
Duży

Ja mam takie bable co wtskakuja mi male i rosna i sa duze niektore male i swedza strasznie i nie wiem moga byc one od wilgodzi *grzyb* na scianie i to wdycham np? jest to grozliwe?

u?ytkownik
garwy

Trzeba isc do lekarza on da masc na recepte

u?ytkownik
delasidaxd

Ja nie wiem co to,ale mam coś teraz właśnie podobnego.... wyskaują mi małe swędzące bąbelki ..nie miałam jeszcze nigdy ospy ale nie mam jej objawów .. to myśle że to uczulenie .Piję wapno ale ono nie za bardzo pomaga tylko przestaje mnie swędzieć po nim ,ale bąbelki są dalej .. smarowałam to nawet detromecyną i wydaje mi się że zaczynają powoli znikać .. Powinnam się udać z tym do lekarza ?

u?ytkownik
Karolla

Czesc moj tata ma bomble... byl 2 razy na pogotowiu i zrobili mu 2 zastrzyki do zylnie i w tylek. bardzo sie o niego boje dzisiaj spochla mo warga i nie moze mowic POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!

u?ytkownik
KingaK

..nie jestem lekarzem ale myślę że w przypatku bąbli znikających to pokrzywka mój synek to miał..i lepiej... jak się kładł to częściowo znikały a jak wstawał to były wszędzie lekarze obserwowali go w szpitalu podobno uczulenie na jakiś owoc, bądz owoc był czymś spryskany..ale ja mam tez problem dzis pod stopą wyrósł mi swędzący bąbel i pod drugą w tym samym miejscu drugi tylko mniejszy swędzą jak po ukąszeniu przez komara ale ukąszenia nie widać nie wiem cóż to może być :(????

u?ytkownik
monika

Hej ,radze udać sie do dermatologa jeśli te bąble swedzą, ponieważ spotkalam się z takim problemem i byl to swierzb, którym mozna się zarazić naprawde wsz ędzie, od zwierząd, przez ciuchy,itd. bardzo dużo lekarzy nie rozpoznaje tej choroby, mowią że to uczulenie i ja radze poszukać czegoś w tym kierunku, życze zdrowia i pozdrawiam