Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na nodze pod kolanem


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jakieś prawie 2 lata temu całkiem przypadkowo podczas lekcji WF odkryłem na nodze małe zgrubienie. Jest ono umiejscowione mniej więcej w połowie kości piszczelowej. Nie robiłem sobie z tego większego problemu gdyż guzek nie sprawia mi żadnych kłopotów, nie boli, ani w niczym nie przeszkadza. Co istotne guzek jest wyczuwalny i widoczny dopiero podczas kucnięcia, kiedy noga jest prosta lub zgięta np. przy siedzeniu owe zgrubienie w ogóle nie jest widoczne i wyczuwalne. Guzek mam aż po dziś dzień, ale nic się nie zmieniło, tzn. nie boli, w niczym nie przeszkadza ani też się nie powiększył (a jeśli nawet to nieznacznie). Zgrubienie nie jest bardzo miękkie, można powiedzieć twardawe. Piszę ten post gdyż trochę mnie zaniepokoiło iż owy guzek nie zniknął i chciałbym się dowiedzieć co to może być. PS: Mam 20 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Bez przeprowadzenia odpowiednich badań nie będzie możliwe ustalenie charakteru zmiany. Powinieneś udać się do specjalisty ortopedy, który po zbadaniu oraz na podstawie wyników badań obrazowych będzie mógł określić rodzaj zmiany. Do poradni ortopedycznej w ramach NFZ konieczne będzie skierowanie od lekarza rodzinnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×