Powiększone jądro i zgrubiały nasieniowód a operacja wodniaka jądra

u?ytkownik
adolf

Witam. mam 21 lat
mija właśnie 6 miesięcy po tym jak miałem operację wodniaka jądra lewego.
Od dwóch tygodni czuje jakby jadro sie troche powiększyło i tam gdzie jest blizna po zabiegu (jest to gdzies gdzie zaczyna sie nasienowód od jądra. i jakby pod nią na jądrze czuje tak spory kawałek ,,mięsa* i nasieniowód cały jest jakby grubszy bardziej naciagnięty. Proszę o odpowiedz co to może być czy po poprostu bo rozdcieciu jadra i po zagojeniu zostałą taka tkanka zrosnieta w srodku i to wtedy jest wewnetrzna jakby blizna? i czemu ten nasieniowód jest powiekszony pozdrawiam

Reklama
u?ytkownik
arek

Być może są to żylaki powrózka nasiennego, poczytaj więcej o tym w sieci i sprawdź czy opis pasuje do tego co wyczuwasz palcami

u?ytkownik
adolf

Miałem już żylaki powrozka nsiennego i jak zostaly usuniete to powstal wodniak teraz wodniak usuniety jest i te nasieniowody sa jakby napuchniete i zyly ktore ida tak do gory do brzucha. moze to byc powrot zylaków?

u?ytkownik
arek

Jest to prawdopodobne, choć dziwne że nawrót żylaków wystąpiłby po tym jak przeszedł Pan już zabieg usunięcia wodniaka jądra, co jest najczęstszą komplikacją po operacji żylaków powrózka nasiennego.

u?ytkownik
adolf

Tzn że po operacji wodniaka jadra moga jeszcze raz wystąpic żylaki powrózka nasiennego?? wiem ze wodniak wystepuje po operacji zylakow powrozka nasiennego ale że po operacji wodniaka żylaki wystepuja????

u?ytkownik
arek

Zawsze mimo operacyjnego usunięcia żylaków powrózka nasiennego wiąże się ryzyko ich nawrotu, nie wiadomo kiedy może to nastąpić, proponuję skonsultować się w tej sprawie z lekarzem operującym.

u?ytkownik
adolf

A jest możliwe że może to byc nawrot wodniaka ? mimo ze byl usuniety operacyjnie metoda winkelmana?

u?ytkownik
arek

Niestety z naszym organizmem wszystko jest możliwe..

Twoja odpowiedź